Úno 222012
 

Naše modrá planeta je nádherná a je doslova posetá překrásnými místy, které rozhodně stojí za to navštívit, třeba při příležitosti prázdninové dovolené. Třeba takové Turecko. Fantastická země na pomezí Evropy a Asie. Tisíce kilometrů úžasných, převážně písčitých pláží, na kterých můžete řádit, nebo klidně jen relaxovat třeba celý den a stále se jich dosyta nenabažíte.

Nebo třeba takové Maledivy, to je učiněná božská krajina. Toto souostroví leží v Indickém oceánu a skládá se z více než tisíce menších ostrovů korálového původu. Těšit se tu můžete na překrásné palmy, křišťálově čistou vodu no a samozřejmě „plovoucí“ bugalovy, které k Maledivám neodmyslitelně patří. Pro toto místo jsou charakteristické skvělé podmínky pro potápění.

Další velmi zajímavou oblastí je v Hurghada v Egyptě. Tato oblast se v posledních letech těší stále větší oblibě. Jako svou prázdninovou destinaci si Hurghadu volí především lidé ze starého kontinentu a to včetně našich občanů. Dovolená v této pozoruhodné oblasti je totiž zážitkem, na který většina turistů ráda vzpomíná ještě dlouho po návratu z dovolené.

Mezi krásná místa naší zeměkoule ale nepatří jen moře, nádherné pláže a palmy. Své kouzlo má třeba i takový Stonehenge v Anglii. Tato dech beroucí památka je zapsána i na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Stonehenge se proslavil především díky skupině mnohatunových kamenů uspořádaných do kruhu. Dodnes v sobě Stonehenge skrývá spoustu tajemství.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)