Bře 142012
 

 

Dřevěné terasy jsou skvělým a stylovým doplňkem bydlení. Jsou vhodné pro interiéry, exteriéry a k bazénům. V horkém počasí se dřevo nezahřívá a nepálí do nohou.

 

Pro stavbu teras se využívá velice kvalitní o odolné dřevo pocházející z tropických a subtropických oblastí světa. Zejména ze Střední a Jižní Ameriky. Odolnost terasy při běžném provozu v rodinném domě je přibližně 20 až 50 let.

 

Pro zvýšení odolnosti a výdrže terasy se dřevo napouští olejem po dokončení terasy. A dále je možné napouštění opakovat každý rok. Terasa se tak stane ještě odolnější. Napouštění olejem také zabraňuje vzniku patiny a dřevo si ponechává svůj odstín. Při běžném provozu není nutné se o terasu vůbec starat.

 

Jedním z používaných materiálů pro stavbu teras je teakové dřevo, které je dobře odolává vodě a hodí se pro terasy kolem bazénů. Z Teaku se také vyrábí zahradní nábytek, který je téměř nezničitelný, protože teakové dřevo nenapadá plíseň a škůdci. Je tvrdé, pružné a zachovává si svoji stabilitu. Odolává vlivům počasí, nevadí mu déšť, slunce, vítr a ani mráz. Jedinou reakcí teakového dřeva na povětrnostní vlivy je postupné získávání stříbrošedé patiny.

 

Další používané dřevo pro terasy je Jatoba ze Střední Ameriky a Karibské oblasti. Dále Ipe a Cumaru, obě ze Střední Ameriky a Merbau z jihovýchodní Asie a Oceánie.

 

Dřevěnou terasu lze postavit v kterékoli roční době, ale vhodnější je naplánovat stavbu v zimních měsících a v letním období začít samotnou stavbou. V létě dřevo rychleji vysychá a je možné pracovat po delší dobu.

 

O Etoile s.r.o.

 

Nenecháváme práce, dokud nejsme spokojeni s každým detailem.“ říká Jan Sedlák, jednatel společnosti Etoile s.r.o. Každá terasa od firmy Etoile je originálem a je stavěna s citlivou péčí. Díky kvalitním materiálům a pečlivé práci je na dřevěné terasy poskytovaná záruka 5 let. Standardně trvá výstavba terasy do 2 měsíců.

 

 

Sorry, the comment form is closed at this time.