Čvn 052012
 

Jak na dřevěná okna

Uvažujete o výměně oken ať už z důvodu výměny původních a zastaralých, například špaletových oken, či plánujete koupi kvalitnějších výrobků z důvodu úspory energií. V případě, že důvodem je úspora tepelné energie, své rozhodnutí vyměnit dřevěná okna pečlivě zvažte.

Informace o tom, že okna jsou zdroj největších úniků a proto je nezbytná jejich výměna, je zavádějící. Okny sice uniká nejvíce tepla, ale v poměru investičních nákladů je efektivnější dát přednost investicím do zateplení stěn. Návratnosti investic do nových oken bývá mnohem delší než zateplení fasády.

Samotná kvalita oken je dána mimo jiné materiálem, ze kterého jsou okna zhotovena. Jako nejlepší materiál doporučují odborníci okna ze dřeva.

Dřevěná okna a jejich vlastnosti

Dřevěná okna mají velice vysokou tepelnou i zvukově izolační schopnost, jsou vhodná pro všechny typy budov, využívají veškeré moderní technologie a nadčasový design a jsou vyráběna podle přísných evropských standardů.

Největším plusem dřevěných oken je elegance a harmonie, se kterou dotvářejí vzhled vašeho domu a neméně důležitá je pro dřevěná okna i ekologická šetrnost. Hlavní nevýhodou dřevěných oken je nutná každoroční údržba, ale odměnou za ni je nám jejich výborná požární odolnost, vynikající fyzikální i mechanické vlastnosti a velice dlouhá životnost. Dřevěná okna jsou v dnešní době masově vytlačována levnějšími okny plastovými, ty ale zdaleka nedosahují kvalit a přirozených vlastností dřevěných oken.

 

Sorry, the comment form is closed at this time.