Zář 012012
 

HDTV satelitní přijímače jsou schopny kromě klasického SD satelitního vysílání přijímat také HDTV. Jsou to tedy přístroje určené pro příjem satelitního vysílání.
HDTV je vysílání ve vysokém rozlišení 1920×1080. Toto rozlišení lze přijímat buď Full HD televizorem nebo pomocí HD ready. Oba dokáží zobrazit HDTV rozlišení. U Full HD je to plné rozlišení 1920×1080 a u HD ready je to 1270×720. V obou případech se jedná o rozlišení širokoúhlé 16:9.
Rozlišení je informace o maximálním počtu zobrazitelných bodů. Udává se v pixelech (nejmenších zobrazitelných bodech). Vlastní rozlišení se skládá z horizontální a vertikální informace o zobrazovaných bodech.
V současné době jsou vysílány dva české programy v HDTV – NOVA HD a ČT 1 HD. Další české programy však mají být zanedlouho v HDTV spuštěny.
Satelitních přijímačů HD se nachází na trhu spousta. Liší se většinou pouze v doplňkových funkcích a osazením konektory.
Mnoho satelitních přijímačů dokáže i v HDTV nahrávat pořady na externí disk nebo přímo na integrovaný HDD. Při volbě satelitního přijímače s možností nahrávání na externí zařízení je velice dobrou volbou přijímač se dvěma tunery. Ty umožní jeden program sledovat a zároveň jiný nahrávat.
Některé firmy dokonce nabízí již sestavené HDTV satelitní komplety, které stačí pouze nainstalovat a nastavit. Není tak třeba se starat např. O to, kterou parabolu využít atd.
HDTV je rozlišení, které dodává větší ostrost obrazu, plynulejší přechody mezi barvami a celkově lepší dojem ze sledování. Oko je také méně namáháno.

Fonetip s.r.o.
www.satelitni-komplety-shop.cz

Sorry, the comment form is closed at this time.