Zář 272012
 

Je pro Vás operace očí zásadním životním rozhodnutím a chcete být dokonale informovaní o tom co Vám metoda LASIK přináší oproti variantě PRK? Čtěte dále.
laserová operace očí metodou LASIK je zkratkou latinského (Laser in situ keratomileusis). Tato metoda operace očí je v současnosti jednou z nejvyužívanějších metod operace očí femtosekundovým laserem. Tato metoda nabízí skvělé vlastnosti, které spočívají zejména ve vysoké účinnosti, pomocí LASIK se odstraňují druhy krátkozrakosti/dalekozrakosti a také astigmatismus. Kromě nejextrémnějších výskytů těchto refrakčních vad poskytuje metoda LASIK rychlou obnovu zrakových funkcí s minimálním výskytem nežádoucích výsledků. Operace očí metodou LASIK spočívá v mikrochirurgickém odříznutí rohovkové lamely diamantovými noži a následná laserová korekce v hloubce rohovky. Stejně jako metoda PRK, kterou jsme popsali v minulém článku, se metoda LASIK provádí ambulatně. Doba trvání zákroku se pohybuje řádově během 5-10 minut. Výhodou je však velmi rychlé ustálení zrak. K finálnímu ustálení zraku je však potřeba časové délky v řádu jednoho měsíce. Po operaci může pacient očekávat některé nežádoucí vlivy jako je pálení, řezání či škrábání. Pro minimalizaci těchto vlivů jsou však pacientovi podávány tzv. umělé slzy případně také analgetika. Cena zákroku se pohybuje řádově mezi 15-20 tisicí korun, avšak může se lišit dle jednotlivých pracovišť.
Nevíte kde laserovou operaci očí metodu LASIK podstoupit? Nebo chcete zjistit více informací o této revoluční a hojně využívané metodě? Navštivte web zaměřený na operace očí. Web operace-oci.VyberuSi.cz nabízí jak návod na výběr oční kliniky brno či v Praze, ale také zajímavé informace z oboru očních vad, ale také uživatelskou diskuzi na dané téma. Nebuďte laxní a netrapte se nečím, pro co existuje řešení.

Sorry, the comment form is closed at this time.