Zář 142012
 

Mnozí lidé si potrpí na špičkovou kvalitu obrazu i zvuku. Přesně pro tyto zákazníky se v našem sortimentu nachází HD satelitní přijímače, které jsou synonymem pro maximální kvalitu obrazu. Pro příjem obrazu v HD kvalitě musíte mít ovšem nejen HD přijímač ale i televizor, který HD podporuje.
Co to ale vlastně znamená HD ? Tento pojem znamená High definition, což je formát televizního signálu s daleko vyšším rozlišením. Pro rozlišení HDTV je definováno rozlišení 1080 bodů, nebo 720 bodů. Poměr stran je 16:9.
Sám satelitní reciever HD dekóduje signál pomocí karty, která je zasunuta v přijímači. Tento signál je přijat parabolickou anténou a odráží ho přímo do konvertoru, který ho zesiluje a posílá dál, do již zmíněného přijímače.
Výhodou u digitálního vysílání jsou minimální, nebo žádné výpadky obrazu. Nedochází k žádnému šumu, nebo zrnění. Pokud má obraz a zvuk vypadnout, tak se obraz „rozčtverečkuje“ a zvuk bude trhaný. Toto může nastat, je-li špatné počasí, nebo další vnější vlivy, které způsobí rozklad obrazu.
Podle jakých kritérií teda vybrat satelitní přijímač? Pokud patříte mezi náročné diváky samozřejmě oceníte podporu HD vysílání. Ale satelitní přijímače mají mnohem více parametů. Mnozí z nás ocení především možnost nahrávání přímo do satelitního přijímače bez nutnosti nahrávání na externí disk. Někdy je mnohem lepší investovat do kvalitního satelitního přijímače více, než pořídit levný přijímač se kterým budou problémy a do jednoho roku si budete pořizovat nový.
Zákazník si také musí rozmyslet, zda chce satelitní přijímač s jedním, nebo dvěma tunery. Pokud budete nahrávat na satelitní přijímač s jedním tunerem, nesmíte přepínat na jiné programy, jelikož platí pravidlo: co běží v TV to se nahrává. Z toho důvodu je lepší přijímač se dvěma tunery, kdy můžete nahrávat jeden program a při tom sledovat jiný.
Velkou výhodou je i možnost zakoupení celého satelitního kompletu včetně HD satelitního přijímače pro jednu, až 8 TV.

Fonetip s.r.o.
www.satelitni-komplety-cesky.cz

Sorry, the comment form is closed at this time.