Zář 062012
 

Nechť se přihlásí každá žena, která zbožňuje nakupování oblečení! Je mi jasné, že do vzduchu vzlétl nespočet rukou. I já patřím mezi milovnice nakupování, ale pozor, do stádia hektické shopaholičky zatím nespadám. Patřím mezi ty ženy, které po výplatě vyzvednou nejlepší přítelkyni a vydávají se na zaslouženou měsíční obchůzku obchodních domů. Jinak tomu nebylo ani po mém květnovém přídělu peněz. S mou kolegyní, kterou považuji za nejvěrnější nákupčí, jsme se vydaly lovit zboží ve slevách do jednoho z největších obchodních center.
Má igelitka se krásně plnila zlevněnými kousky a já měla radost z úspěšného lovu na oblečení. Když jsem stála u pokladny posledního krámku, do oka mi padl stojan se spodním prádlem. Nádherné podprsenky všech barev a tvarů mi připomněly, že je pravý čas si na léto pod odvážnější halenky pořídit novou výbavu pro mé přednosti.
Kolegyně se rozhodla učinit stejný krok. Soupravu decentní podprsenky a kalhotek nesla ke kase během okamžení. Já ovšem narazila na problém. Přiznávám se bez mučení, že koupě spodního prádla mi vždy způsobuje trapné okamžiky. Jelikož mám nadměrnou velikost poprsí, dostávám se do problému nalézt podprsenku, která by mi perfektně seděla. Očima jsem projížděla jednu řadu slušivých podprsenek za druhou a za zády cítila netrpělivý pohled slečny prodavačky, která je zvyklá bleskurychle obsluhovat mladé slečny velikostí 70 – 75 B. Vždycky si podprsenku kupuji ve velkých marketech v ceně okolo 250 Kč a musím říci, že mi obvykle vůbec nesedí. Jednou za více než uherský rok zvolím podprsenku za 1500 Kč z „profi“ obchodu, ale copak si takový luxus mohu ve svém věku pravidelně dovolovat? Je mi 57 let a pracuji pouze na částečný úvazek. Nájem a denní výdaje na dopravu a stravu mne doslova rozežírají můj výdělek. Vynakládat tisícovou a vyšší částku na spodní prádlo je pro mne vysoce neekonomické.
Kvůli mému studu a nervozitě jsem nakonec skončila bez podprsenky. S kolegyní jsem se rozloučila zvesela, ale ve skutečnosti jsem se cítila velmi zklamaně. Nemám toto slovo ráda, ale opravdu jsem se cítila trapně.
Cestou domů jsem ale narazila na specializovaný obchůdek spodního prádla Linia. Nejprve jsem byla skeptická, nechtěla jsem opět zažít ten moment ztrapnění, nicméně zvědavost mne přemohla. Vstoupila jsem do obchodu a byla jsem překvapena okamžitou péčí jedné ze zaměstnankyň. Nejenom, že jsem měla na výběr podprsenky naprostý klid, ale k blahu na duši přispívala i skutečnost, že obchod nabízel nepřeberné množství velikostí a lidové ceny do půli tisíce.
Byla jsem natolik spokojena, že jsem odešla se čtyřmi kusy spodního prádla do zásoby. Nyní jsou tomu tři měsíce, co toto prádlo používám a stále je jako nové. Pohodlné a nezdeformované po praní. Obchod Linia mohu pouze doporučit všem ženám, které nemají stoprocentně konfekční velikost.

Stanislava, 57

Sorry, the comment form is closed at this time.