Lis 072012
 

Krbová kamna jsou stále častěji využívána jako zdroj tepla pro domácnosti. Jak se postupně plyn i elektřina stále zdražují, je více než kdy jindy třeba topit tuhými palivy, která se ještě dají pořídit za přijatelnou cenu. Společně s krby jsou krbová kamna nejvíce využívaným způsobem, jak levně a ekologicky topit.

Vybrat správná krbová kamna není jednoduché, dnešní nabídka je opravdu velmi rozsáhlá. Záleží především na vašich konkrétních požadavcích. Zejména je důležité, jak velký prostor potřebujete krbovými kamny vytápět, potom je podstatný výkon a také velikost krbových kamen. Existují dva základní typy krbových kamen. Pokud nevytápíte pouze místnost, ve které jsou krbová kamna umístěna, je třeba teplo nějakým způsobem rozvádět do ostatních místností. K tomu slouží dva systémy, které byly během let vyvinuty.

Jedním způsobem je vytápění horkým vzduchem. Princip je zde velmi jednoduchý. Jakmile zatopíte v krbových kamnech, krbová kamna ohřejí vzduch, který stoupá nahoru a je pomocí teplovzdušných rozvodů přiváděn do dalších místností, které takto vytápí. Druhý způsob zapojuje do systému vodu. Krbová kamna s tepelným výměníkem tak obsahují ještě oproti běžné konstrukci navíc nádrž na vodu.

Topením v krbových kamnech ohřejete vzduch, ten stoupá nahoru, ohřívá ve výměníku vodu a tato teplá voda je potom rozváděna teplovodními rozvody do ostatních místností, které vytápí pomocí radiátorů. Záleží tedy na vás, který způsob vytápění se vám líbí více.

Levnykrb.cz vám nabízí široký sortiment, který zahrnuje krbová kamna s výměníkem i bez něj. Krbová kamna zde dostanete v nejrůznějších stylech a provedeních. Stačí si vybrat krbová kamna s dostatečným výkonem a účinností, aby bezpečně vytopila vaše prostory. Neváhejte a pro nákup krbových kamen navštivte i vy internetový obchod Levnykrb.cz.

Sorry, the comment form is closed at this time.