Čerstvý absolvent – co psát do životopisu?

Právě čerstvý absolventi ať už vysokých či středních škol mají často problém s životopisem. Zkušenosti jsou dnes žádoucí a ne mnoho z nich se jimi může chlubit po dlouhých a pilných letech studia. Co tedy do pracovních zkušeností uvést a jak se prodat? Skvělým pomocníkem v nesnázích vám může být vzor životopisu, který je k nalezení na řadě internetových stránek.

V případě, že nemáte žádné zkušenosti z předchozího zaměstnání, snažte se uvést co nejvíce relevantních zkušeností v průběhu vašeho studia. Ať už personalisty nebo budoucí zaměstnavatele v dnešní době zajímají vaše jazykové schopnosti a dovednosti. Pokud jste tedy v průběhu studia absolvovali zahraniční stáže nebo kurzy určitě se jimi nezapomeňte ve strukturovaném životopise náležitě pochlubit. Takové zkušenosti jsou skutečně velmi ceněny.

Další zajímavostí může být vaše účast na školních projektech, výzkumech, odborná praxe při studiu nebo působení ve školních, univerzitních organizacích. Budoucí zaměstnavatelé si zaručeně povšimnou vaší aktivity.

Jestliže jste v rámci studia získala nějaká významná ohodnocení nebo jste dosáhli výjimečných studijní výsledku, pochlubte se. Také můžete uvést vaše důležité seminární práce a popsat vaší diplomovou práci.

Dobře napsaný a atraktivní životopis vám může pomoci při hledání vašeho zaměstnání i v případě zdánlivé nezkušenosti v oboru.