Jezírko – ostrůvek pohody zahradě

Zahradní jezírka jsou velice oblíbeným a vyhledávaným oživením každého pozemku Voda odjakživa přitahovala pozornost zvířat a lidí a ne jinak tomu platí i pro zahradní jezírka. Zahradní jezírko zhodnotí pozemek a přinese svému majiteli oživení po celý rok.

Moderní a cenově dostupné technologie umožňují dopřát si jezírko – vlastní ostrůvek pohody každému majiteli zahrady. Menší zahradní jezírka si můžete vybudovat sami. Druhou možností (zejména u větších jezírek i nutností) je zadání stavby zahradního jezírka odborníkům. Firma jezirka-brno.cz Vám po vyplnění jednoduché poptávky jezírka zdarma zašle úvodní nabídku zahradního jezírka.

 

Koupací jezírka na rozdíl od bazénu nemusí dodržovat standardní pravidelné tvary a ekologicky nezatěžují přírodu různými chemickými přípravkami k udržení průzračné vody.  Z hladiny jezírka vyřazuje klid a pohoda a přímo vybízí člověka k zastavení a relaxaci. Pobyt u zahradního jezírka případně koupání v jezírku blahodárně působí na člověka stresovaného dnešní dobou.

 

Zahradní jezírka neslouží pouze ke koupání, mnohé z nich je založena s úmyslem chovat v nich ryby, které přinášejí do jezírka život a potěšení. V současné době patří k nejoblíbenějším rybám chovaným v zahradních jezírkách KOI kapr. Nishikigoi (japonský název barevného KOI kapra)  pochází původem z Japonska, kde je symbolem pro štěstí a úspěch. První křížení kaprů bylo prováděno již před našim letopočtem v Číně. KOI kapři se stávají se opravdovými miláčky chovatele, kterého za čas poznají po hlase nebo postavy.

 

Jak jsme Vás informovali v článku Zahradní jezírka ožíví pozemek koupací jezírko nebo jezírko pro chov ryb Vám ráda nabídne a postaví například firma www.jezirka-brno.cz. Na jejich stránkách můžete vyplnit jednoduchý dotazník a firma Vám zdarma zašle orientační nabídku stavby jezírka na klíč. Pokud Vás nabídka zaujme, rádi Vám vše vysvětlí přímo na Vaší zahradě.