Nevíte si rady, jaké trenažér na doma vybrat? Rádi Vám poradíme!

Patříte mezi sportovní nadšence? Milujete kardio pohyb, ale raději cvičíte doma nebo ve fitness centru? Vyzkoušejte profesionální trenažér, který dokonale simuluje přirozený pohyb. Můžete si pořídit speciální trenažér na běh, jízdu na kole, chůzi nebo dokonce veslování. Každý z nich zapojí jiné svaly ve vašem těle. Najděte si mezi trenažéry ten pravý.

Běžecké pásy a cyklotrenažéry

Běžecké pásy a cyklotrenažéry jsou určeny primárně pro všechny milovníky běhu a jízdy na kole v přírodě. Dokonale simulují tento pohyb. Jejich velkou výhodou je, že si je můžete pořídit do své domácnosti a cvičit tak z pohodlí domova – v kteroukoliv denní dobu, za každého počasí. Samozřejmě, že si je asi nejdříve budete chtít vyzkoušet. To můžete učinit ve fitness centru. Všechna moderní fitka jsou těmito trenažéry vybavena. Narazíte i na tak zvaná spinningová centra, ve kterých se jezdí právě na cyklotrenažérech. Jedná se však o rychlou jízdu, určenou ke spalování tuků a budování fyzické kondice. Doma si můžete pohyb maximálně přizpůsobit.

Veslovací trenažéry

Dalšími speciálními trenažéry jsou trenažéry veslovací. I ty patří mezi hojně využívané. V porovnání s elipticalem je veslovací trenažér oblíbený zejména mezi muži. Cvičení na něm totiž pomáhá posílit svaly rukou, zad a břicha. Nenechte se mást složitým názvem, veslovací trenažéry nejsou určeny jen pro veslaře a milovníky vodních sportů. Pokud si chcete zacvičit na veslovacím trenažéru, ani nemusíte být příliš fyzicky zdatní, podmínkou není ani výborná kondice. Na veslovacím trenažéru můžete cvičit v každém věku.

Ceny trenažérů

Ceny veslovacích trenažérů a elipticalů začínají přibližně na částce 3000 Kč. trenažéry za podobné peníze ale nemá smysl kupovat, jsou mechanicky šizené a veslování na nich není plynulé a zdravé. Pokud na trenažéru chcete cvičit pravidelně a komfortně, určitě se vyplatí do něj investovat. V průměru kolem částky 10000 Kč již zakoupíte rozumně provedené stroje pro nenáročný kondiční trénink, špičkově vybavené eliptické trenažéry, které vám vydrží a budou spolehlivě sloužit po mnoho let jsou pak otázkou zhruba 20 000 Kč. Tyto trenažéry zajišťují komfortní a plynulý pohyb, který se stará o maximální efektivitu vašeho cvičení. Díky jejich všestrannému přínosu pro vaše tělo cviky na těchto trenažérech již nemusíte doplňovat jiným pohybem.