Káva a čaj jako pochutiny

100012V dnešním článku se zaměříme na pochutiny, takže uděláme radost snad opravdu každému, kdo miluje čaj a kávu. Ostatně káva je jedním z nejoblíbenějších teplých nápojů. Ne každý se spokojí s kávou ze supermarketů a ne každý si chce na dobrou kávu dojít do dražší kavárny. Pokud si objednáte opravdu dobrou kávu, můžete si lahodný mok připravit i doma.
Velmi vyhledávané jsou kávy z Guatemaly s označením UTZ. To znamená v mayském jazyce „dobrý“. Guatemalská káva poskytuje jedinečné aroma, které je dáno pěstováním kávovníku na půdě sopečného původu se speciálním složením a bohatou na živiny. Odborníci také doporučují upravovat opravdu kvalitní kávu v provedení mocca či espresso.
Máte možnost koupit také kávu s označením FAIR TRADE. Tato značka dává jistotu, že napomáháte zlepšovat sociální a kulturní podmínky výrobců a zároveň podporuje šetrný přístup při zpracování kávy. Váš pocit ze šálku výborné a zodpovědné kávy je k nezaplacení.
Také existují speciálními druhy kávy s příchutí čokolády, karamelu nebo vanilky.

Zdaleka nejdražší a údajně nejkvalitnější je cibetková káva. Cibetka je malé roztomilé zvířátko, které dokonale rozpozná nejzralejší kávové plody. Ty sežere a zrno kávy vykálí. To je pak sbíráno, umyto a klasicky zpracováno v opravdu nezapomenutelnou kávu.

Pokud kupujete kávu v řádech desítek korun, pak vězte, že až polovina zrn je nekvalitních. Někdy levná káva dokonce zapáchá.
Co se čaje týče, jde také o pochutinu, na které by se nemělo až tak šetřit. Jedině kvalitní čaje jsou zpracovány ze dvou posledních lístků čajovníků.