Korkové podlahy a jiné

Korkové podlahy se nevyrábí v tolika variantách, jako linoleum nebo plovoucí podlaha, ale pokud jste rozhodnuti dát na podlahu korek, tak asi jak bude vaše podlaha po položení korku vypadat. Ten, kdo už korkovou podlahu položil, určitě by dokázal dlouze povídat jaké výhody takováto podlaha má. I tak si dovolím zmínit výborné tepelné vlastnosti, pro které je korek jeden z úžasných materiálů. Ani pokládka korkové podlahy není složitá. Korek se jednoduše lepí. Samozřejmě je potřeba řádně vystěrkovat podkladovou plochu a až potom korek přilepit. Jestliže se na položení korku necítíte, svěřte se do rukou odborné firmy.

Linoleum najdete v každém obchodě s podlahovou krytinou. Na trhu je nepřeberná škála vzorů, které můžou vypadat jako dlažba, prkna, parkety nebo plovoucí podlaha. Můžeme si vybrat sílu linolea podle toho, do jak zatěžované místnosti linoleum potřebujeme. No, a jestli se vám linoleum nelíbí, je tady další řada materiálů, ze kterých se podlahové krytiny vyrábí. Všichni si pamatujeme časy, kdy jsme jako podlahovou krytinu viděli pouze dlažbu, nebo nepěkné linoleum. Dnes tomu tak již není a my si můžeme vybrat linoleum podle svých představ.

Vinylové podlahy jsou na našem trhu novinkou. Je to velice odolný materiál a používá se nejen do hodně zatěžovaných prostor, jako jsou obchodní domy nebo výrobní místnosti, ale i do všech interiérů domů a bytů. Rozdíl mezi linoleem a vinylovou podlahou je v tvrdost, odolnosti, ale hlavně v pokládce. Protože vinylová podlaha je v dílech, kdežto linoleum je v metrech a vy si můžete vybrat takovou šíři, která se vám hodí do místnosti. Můžete namítat, že vinylová podlaha je dražší, to sice ano, ale záleží na vás, pro jaký materiál se rozhodněte. Každý z nich má své výhody a pokud si nejste úplně jisti, poraďte se s odborníkem, který vaší nerozhodnost pomůže vyřešit.