Víte vše o sKartách?

Úřad práce nám nezprostředkovává pouze nabídky práce, ale také různé typy dávek. Od července roku 2012 se začaly vydávat takzvané sKarty. Karta je postupně vydávaná všem, kdo pobírají dávky státní sociální podpory, příspěvek na péči, dávky na zdravotně postižené, dávky v hmotné nouzi a především podpora v nezaměstnanosti. Budou vypláceny všechny dávky až na důchod a nemocenskou.

Pokud nevíte jak sKartu dostat, nebojte, příslušný úřad práce vás vyzve k jejímu vyzvednutí. Budou vás informovat písemně dopisem. Pokud se nebudete moct dostavit na první termín, bude vám udělen termín náhradní.

Problém při vyzvednutí může nastat například v případě, kdy máte uvedeno trvale bydliště, ale bydlíte skutečně jinde a váš zdravotní stav vám neumožňuje se na úřad práce dostavit. V tomto případě vám úřad práce může zaslat sKartu na vámi dostupný úřad nebo lze tato situace vyřešit prostřednictvím plné moci.

Chodí vám dávky na váš účet? I v tomto případě musíte sKartu mít. Tato karta je vydávána všem příjemcům dávek. Ovšem peníze si pomocí této karty můžete nechat zasílat na váš účet.