Kvě 162013
 

Evropští cestovatelé stale ještě nelétají stylově oblečení
Většina Evropanů si do letadla oblékají pohodlné, neformální oblečení, jako jsou teplákové soupravy a tenisky. K tomuto závěru dospěl mezinárodní průzkum trhu webových stránek Zoover, recenze z cest, kterého se zúčastnilo vice než 4,000 cestovatelů v 18 evropských zemích. Více než polovina respondentů uvádí, že do letadla se rádi oblékají pohodlně.

Zdá se, že evropští cestovatelé nekladou příliš velký důraz na pěkné oblečení během letu. Více než 20 procent dotazovaných si před odjezdem na letiště něco náhodně vybere ze svého šatníku. Pouhých 9 procent turistů se obléká do hezkých šatů, vysokých podpadků či elegantní košile tak, aby se již cestou v letadle cítili jako na dovolené. Ještě daleko méně cestovatelů (7%) si vybírá formální oblečení, jako jsou obleky.

Němci preferují obleky, zatímco Maďaři si většinou oblékají něco speciálního
Obecně řečeno jsou preference Evropanů ve stylu oblékání do letadla velmi podobné, a to i přesto, že jisté rozdíly jsou mezi národnostmi stále patrné. Dánové a Maďaři věnují svému vzhledu i během létání velkou pozornost. Přesněji řečeno, mezi 20 a 25 procenty těchto dvou národů si na svou cestu letadlem vyberou z šatníku něco opravdu hezkého. Je ovšem zarážející, že tuto možnost si vybírá pouhá 2 procenta „módou-posedlých“ Italů, kteří si nicméně často volí formálnější styl oblečení. Ve srovnání s ostatními evropskými národy, nosí obleky, jakožto oblíbený druh oblečení do letadla 11% Němců, 20% Turků a 15% Italů.

Češi
Také pro Čechy jsou tepláky či pohodlné kalhoty oblíbenou volbou pro pobyt v letadle. Pouhých 9% (ve srovnání s 21% ostatních evropských národů) si něco náhodně vybere ze svého šatníku.

Oblékáte se do letadla jinak než normálně? Češi
Ne, zkrátka si náhodně něco vyberu z mého šatníku 9 %
Oblékám se co nejpohodlněji (sportovní boty a pohodlné kalhoty) 82 %
Vyberu si hezký model, kterým se dostanu do dovolenkové nálady (sukně, vysoké podpadky) 3 %
Oblékám se elegantně (oblek, polobotky) 3 %
Ne, nelétám letadlem 3 %

O Zooveru
Zoover je největší nezávislou webovou stránkou v Beneluxu, poskytující recenze cestovatelů ze svých dovolených. Webové stránky má v dalších 25 zemích světa. Se svými 185 miliony návštěvníky ročně se Zoover pro mnoho lidí stává startovacím bodem pro naplánování úspěšné dovolené nebo výletu. Cestovatelé sami píší recenze o různých aspektech ubytování, destinací a tipů na výlet. V Nizozemí Zoover provozuje také www.VakantieReisWijzer.nl, Weeronline.nl a MeteoVista.nl. Webové stránky Zoover obsahuje více 2,3 miliónu recenzí, s více než 356,000 ubytování, a to ve více než 45,000 destinacích po celém světě.

Sorry, the comment form is closed at this time.