Kvě 292013
 

Když se řekne krb, většinu lidí hned napadne sníh, třeskuté mrazy a domácí teplo sálající z nového krbu. Mnoho lidí už si neuvědomí, že aby v zimě takový krb s pohodovou atmosférou měli, je třeba jej začít budovat už teď. Vybudovat doma krb totiž není jen tak. Když už jste se rozhodli pro topení tuhými palivy, což je momentálně jeden z nejlacinějších způsobů vytápění, je třeba se rozhodnout, zda topit v krbu nebo použít krbová kamna. Každý z těchto výrobků má své klady i zápory a vy se musíte rozhodnout, čemu dáte přednost právě vy.

Krby jsou prostorově zpravidla náročnější stavby, které vyžadují montáž krbové vložky a krbové obestavby. Krbová vložka je odpovědná za vývoj tepla spalováním tuhých paliv, toto teplo předává jednak obestavbě a jednak se posílá dál pomocí horkovzdušných rozvodů nebo teplovodních trubek, to už záleží na konkrétní konstrukci, do dalších místností, které jsou horkým médiem vytápěny.

Krbová obestavba pomáhá akumulaci tepla, takže sálá i když už oheň dohasíná, a navíc má na starosti ještě vzhled krbu. Krbová obestavba určuje, jak bude celkový krb designově atraktivní a kam se bude hodit. Krby jsou tedy vhodné spíš do větších prostor, zatímco krbová kamna jsou častěji menších rozměrů. V dnešní době koupíte celou řadu různých druhů krbových kamen, stačí si vybrat.

Tato prostorově skromná topidla se však pochlubí vysokou účinností, výkonem a skrývá se v nich velká výhřevnost. Použitím nejnovějších moderních technologií lze dosáhnout navíc i velmi nízké spotřeby paliva a pořídit si tak velmi úsporná krbová kamna. Nejenže tedy s krbovými kamny získáte designový okrasný doplněk místnosti a kvalitní topidlo v jednom, navíc bude vaše vytápění také ekonomické. Už neváhejte a navštivte Levne-krby.eu, kde si můžete vybrat váš krb nebo krbová kamna i vy.

Sorry, the comment form is closed at this time.