Čvn 072013
 

 

Z různých filmů nebo románů možná většina z vás zná ratanový nábytek, hlavně sedací soupravy z tohoto materiálu. Ratanový nábytek byl doménou hlavně v koloniích britského impéria, neboť ratan je druh liany rostoucí převážně v džunglích jihovýchodní Asie. Odtud se pak ratanový nábytek postupně dostával i do Evropy.

V dnešní době se můžete setkat i z umělým ratanem. Umělý ratan, nebo-li syntetický ratan je vhodnou náhražkou přírodního ratanu. Má velice podobný vzhled, vyznačuje se elegancí a stylem, ale má i velmi podobné vlastnosti materiálu jako ratan přírodní.

Umělý ratan je vlastně speciálně vyrobené vlákdno z odolného polyetylenového materiálu v imitaci přirozeného přírodního ratanu. Předností umělého ratanu je, že je plně recyklovatelný, pružný, pevný a netoxický. Z těchto důvodů je umělý ratan nábytek velice vhodným k používání i ve venkovním prostředí. Umělý ratan vyniká vysokou odolností vůči povětrnostním vlivům, neloupe se, nepraská, nemění barvu a nesaje vodu, což je pro používání třeba na terase, balkóně nebo přímo na zahradě to nejpodstatnější. Venkovní nábytek umělý ratan vám bude nejen prakticky dobře sloužit pro svůj hlavní účel, ale může se stát i vhodným dekorativním a líbivým prvkem, který zaujme na první pohled.

Z umělého ratanu jsou vyráběny nejrůznější kusy nábytku, ale i jeho vhodných doplňků, jako jsou květináče, květinové stolky, podstavce, sedátka a řada dalších doplňků. Hlavním sortimentem z umělého ratanu jsou však sedací soupravy všeho druhu. Na příslušných internetových stránkách neleznete širokou paletu výrobků z umělého ratanu, mezi kterou nechybí ani luxusní umělý ratan. Luxusní ratanová sedací souprava bude skvělou ozdobou vašeho interiéru. Obsahu křesla, sedačku, podušky a stolky, které budou vaše návštěvy obdivovat třeba na vaší terase nebo na zahradě.

Sorry, the comment form is closed at this time.