Zaměřeno na izolovaný komín z nerezu

Spaliny jsou nežádoucí sloučeniny, které vznikají spalováním topiva. Spaliny z vytápění plynem nejsou agresivní a pro jejich odvod stačí bez problémů zděný komín. Tuhá paliva však při hoření produkují kyselé látky, které v komínu tvoří agresivní kondenzáty, které působí na povrch komínu destruktivně, proto je třeba při topení tuhými palivy vybavit váš dům dostatečně odolným komínem. Odpověď na otázku, jaký komín je vhodný pro odvod spalin z tuhých paliv, je nerezový komín.

Nerezové komíny představují univerzální řešení každého komínu, jsou dostatečně odolné, nepodléhají působení chemických sloučenin, extrémních teplot ani vlhkosti, můžete je proto bez obav použít. Máte-li problémy s vaším stávajícím komínem, vyměňte jej za nerezový nebo si pořiďte alespoň nerezovou komínovou vložku a váš komín vyvložkujte. Nerezová komínová vložka odvede všechny spaliny rychle a bezpečně z komínu pryč. Jedná-li se o zcela nový komín, můžete jej mít tradičně uprostřed domu, co nejblíže kotli, krbu či kamnům, kterými vytápíte, nebo je možné, pokud z nějakého důvodu nemůžete komín vést skrz dům, připevnit jej i zvenku na fasádu. Nerezový komín se totiž díky nerezové oceli, ze které je vyrobený, pochlubí velmi nízkou hmotností. Proto se s nerezovým komínem také velmi dobře manipuluje, což značně usnadňuje jeho instalaci.

Potřebujete-li i vy nový komín či vložku do stávajícího zděného komínu, navštivte Komíny-nerez.cz, kde naleznete široký sortiment různých druhů nerezových komínů. Nerezové komíny jsou velmi variabilní, vyrábějí se v několika různých rozměrech i tvarech. Navíc mají výhodu také v tom, že se prodávají po dílech, takže si každý sestaví komín z nerezu přesně na míru. Neváhejte a pořiďte si i vy kvalitní nerezový komín od Komíny-nerez.cz.