Ložiska SKF od společnosti Arkov

Sháníte kvalitní ložiska, těsnění, nářadí nebo spojovací materiál? Pokud doma neustále něco kutíte nebo opravujete, bez těchto užitečných pomocníků se určitě neobejdete. Autorizovaným distributorem mnoha známých výrobců ložisek a příslušenství je společnost Arkov, která zaujme svým bohatým sortimentem a příznivou cenou.

Ložiska jsou nenahraditelné strojní součástky

Ložiska nacházejí využití v mnoha oborech. Můžeme je rozlišovat podle typu, velikosti a účelu použití. Mezi přední výrobce ložisek patří společnost SKF, která má již více jak stoletou praxi v oboru. Světově se řadí k největším dodavatelům ložisek a strojních součástí.

Sortiment společnosti SKF zahrnuje valivá, kluzná, lineární a přesná ložiska. Všechna ložiska SKF vynikají precizním zpracováním, dlouhou životností, bezproblémovou funkčností a vysokou kvalitou použitých materiálů. Valivá ložiska SKF pak zahrnují kuličková ložiska, jehlová ložiska, válečková ložiska, soudečková ložiska, kuželníková ložiska a dále pak i kombinovaná a axiální. Kromě ložisek hraje v praxi významnou roli i mazivo a těsnění, bez kterého by ložiska nemohla sloužit svému účelu.

Nejpoužívanější jsou ložiska kuličková

Kuličková ložiska můžete u společnosti Arkov  zakoupit od výrobců  SKF, KINEX, ZKL, FAG nebo INA. Kuličková ložiska se těší velké oblibě zejména díky svým širokým možnostem využití. Vynikají vysokou odolností, nenáročností, jednoduchostí a cenovou dostupností. Kvalitní kuličková ložiska můžete zakoupit v několika provedeních. Kuličková ložiska jsou dále k dostání jako jednořadá a dvouřadá, vyrobená z nerezu, s plnícími drážkami nebo v provedení, které můžete vystavovat i vysokým teplotám.

Společnost SKF

Vynálezy ložisek nebo například metoda tlakového oleje společnost SKF dostaly do popředí. Díky svým převratným vynálezům se SKF dokázala rozrůst po celém světě.  Švédská společnost SKF byla založena roku 1907. Na našem území působí od roku 1919. V současnosti SKF představuje partnera pro mnoho českých obchodníků. Ložiska SKF můžete zakoupit například u firmy Arkov, spol. s r.o., jejíž sortiment kromě samotných ložisek tvoří i těsnění, nářadí, hydraulika, maziva nebo spojovací materiál. Společnost Arkov disponuje několika pobočkami na území České republiky, ve kterých vám s výběrem ložisek vždy pomohou zkušení odborníci.