Čvc 312013
 

Obligátní otázka, kam jde ten kouř, je na místě, kdykoli se jedná o vytápění. Během topení se vždy spaluje nějaké palivo a vznikají tak spaliny, které je potřeba odvést pryč. K tomu se používají různé druhy komínů, ne každý je však vhodný pro všechny druhy topení. Nerezové komíny jsou jedním z mnoha typů komínových řešení, zdaleka jsou však tím nejuniverzálnějším.

Nerezový komín se skládá z vysoce odolné nerezové oceli, která nerezovému plotu propůjčuje jeho odolnost vůči vlhkosti, extrémně vysokým teplotám i chemickému působení. Nerezový komín je tedy vhodný pro použití k odvodu spalin z plynných, kapalných i pevných paliv. Velmi agresivní jsou spaliny právě z tuhých paliv, kde spalováním často vznikají kyselé kondenzáty, které potom působí na stěny komínu, to představuje problém u zděných komínů, které jsou kyselými kondenzáty silně narušovány. Pokud tedy používáte k vytápění krby, kamna nebo kotle na tuhá paliva, zainvestujte ještě do kvalitního komínu.

Nerezové komíny vám poskytnou efektivní a ekonomické řešení vašeho odvodu spalin. Potěší vás určitě bezúdržbovost komínu a zároveň dlouhá životnost. Mezi velké výhody, kterými nerezové komíny oplývají, patří bezesporu také skutečnost, že nerezové komíny si můžete koupit po částech, potřebujete-li komín přesně na míru, snadno jej z jednotlivých dílů můžete sestavit. S nerezovým komínem se také velmi snadno manipuluje, protože nerezová ocel má při svých velmi praktických vlastnostech také poměrně nízkou hmotnost. Ta dovoluje nerezový komín rychle a jednoduše instalovat.

Komíny-nerez.cz vám nabídnou velký výběr nerezových komínů a jednotlivých dílů, které se vyrábí v různých provedeních i rozměrech. Můžete si koupit nerezový komín celý jako set nebo po jednotlivých dílech. Záleží pouze na vás, co všechno od komínu očekáváte, spolehněte se však na prvotřídní kvalitu a pořiďte si nerezový komín od Komíny-nerez.cz.

Sorry, the comment form is closed at this time.