Dětské pokoje – jak vybavit pokoj pro školáka?

Nový školní rok právě začal a spousta rodičů začíná řešit kromě domácích úkolů svých potomků také to, že bude potřeba upravit jejich dětské pokoje. Dětský pokoj v případě prvňáčků už neplní jen funkci hřiště pod střechou, ale školák by zde měl mít i svůj pracovní koutek. Vše by mělo zároveň korespondovat nejen s potřebami malého studenta, ale dětský nábytek by měl být také zdravý pro jeho další vývoj. Je tedy potřeba se zamyslet, jakého prodejce a výrobce nábytku si zvolíme.

Nábytek, který myslí na zdraví dětí.

Rodiče by měli pamatovat především na fakt, že dětský nábytek by měl splňovat bezpečnostní kritéria, ale to rozhodně nemusí znamenat, že nábytek bude fádní a nudný. Dítě by se mělo ve svém pokoji cítit dobře a přirozeně. Nejjednodušší je se podívat na internet na některou fotogalerii dětských pokojů a nechat se jednoduše inspirovat. Výrobci i prodejci dětského nábytku rádi poradí nejen po stránce bezpečnostní a ergonomické, ale také designové. V mnoha případech je možné přímo na stránkách prodejce najít fotogalerii, případně se podívat na 3D návrhy pokojů. Volba toho správného dětského nábytku je potom mnohem snazší.

Dětský nábytek ve školkách a školách

Otázku kvalitního a pěkného dětského nábytku neřeší jen rodiče, ale také vedení škol a školek. Jde jim přeci také o to, aby se školáčci ve třídách cítili dobře. Dětem lze vytvořit třídu, ve které se budou cítit „jako doma“ a prospěje to tak jejich vývoji a výuka bude nenucená. Učení jim půjde jednoduše samo. Je dobré si uvědomit, že nábytek v prostorách škol a školek není jen obyčejným doplňkem, ale i didaktickým prvkem, který by měl především splňovat požadavky na ergonomii, bezpečnost a také design. Mělo by tak být naprosto běžné, že jsou na dětský nábytek kladeny vysoké nároky.