Vsaďte na univerzální komíny z nerezu

Protože k ohni nerozlučně patří kouř, je třeba se zajímat o odvod spalin, když jde o vytápění. Spaliny z plynového topení nejsou nijak zvlášť agresivní, stačí proto pro jejich odvod běžný zděný komín. Něco jiného však je, pokud se rozhodnete na vytápění ušetřit a pořídíte si krb nebo kamna na tuhá paliva. Spalováním tuhých paliv vznikají kyselé kondenzáty, které silně působí na stěny komínu. Je proto potřeba být připraven a mít skutečně kvalitní komín. Doporučujeme nerezové komíny, které jsou vyrobeny z vysoce kvalitního nerezového materiálu. Ten je odolný vůči působení chemických činidel, extrémních teplot i vlhkosti.

Nerezové komíny jsou konstruovány pro použití v rodinných domech i průmyslových objektech. K dispozici jsou v současné době různé typy nerezových komínů, vyrábí se kulaté i oválné v nejrůznějších rozměrech tak, aby si každý mohl vybrat takový komín, který se mu nejlépe hodí k domu a stávajícímu topnému systému. Nerezové komíny jsou také kvůli svému designu velice moderní, nerezový vzhled se často uplatňuje v designovém nábytku, používá se v kuchyních i obývacích pokojích, skvěle se tedy hodí i k exteriéru moderních domů.

Nerezové komíny jsou velmi praktické také vzhledem k montáži, skládají se totiž z jednotlivých dílů, které se sestavují tak, aby vznikl optimálně řešený komín. Nerezový komín si díky tomu můžete přizpůsobit vašim potřebám, stačí nakoupit jednotlivé díly a sestavit z nich komín na míru. Jen jedna rada, nechte si odborně spočítat optimální rozměry komínového potrubí, pokud je nedodržíte, zbytečně snížíte účinnost vašeho vytápění a zvýšíte produkci spalin v krbu či kamnech. Spolehněte se i vy na prvotřídní nerezový komínový systém, který spolehlivě odvede veškeré spaliny z plynových nebo olejových kamen i krbů na tuhá paliva. Rozhodněte se pro kvalitu.