Lis 142013
 

Bio-krby

Pro většinu majitelů rodinných vil krb je nedílnou součástí interiéru. Uznejte, že je velmi příjemné za chladného nebo deštivého počasí posedávat před zapáleným krbem a užívat si pohodlí a tepla. Pokud krb byl koncipován na stavbu domu, ve fázi návrhu, pak instalace komínu není žádný problém. Ale co když je dům již postaven? V tomto případě zařizování komínu je velmi obtížné a nákladné. Existuje ale řešení! V dnešní době to může být instalace elektrického nebo bio-krbu. V tomto článku budeme hovořit o bio-krbech.

Bio-krby to je relativně nový druh krbů, který rychle získává na popularitě. To je proto, že tyto krby jsou šetrná k životnímu prostředí a pro svůj provoz nepotřebují komín. Snadno se instalují a některé modely se dá řídit i na dálku.

Palivem pro bio-krby je etylalkohol nebo jeho analogy (denaturovaný alkohol, etanol), produkty hoření jsou vodní pára a oxid uhličitý, totéž vydýchá člověk v procesu života. Proto nezpůsobuje žádné alergické reakce a je zcela bezpečný pro lidi, zvířata a předměty interiéru. Kromě toho se do krbu lze přidat aromatické oleje používané v aromaterapii.

Konstrukce bio-krbů může být zcela odlišná. Může vypadat jako obyčejný krb na dřevo nebo jako zcela exkluzivní konstrukční prvek (např. v podobě skleněné vázy s hořícím plamenem uvnitř). Materiál, ze kterého bude vyroben bio-krb, závisí na stylistickém směru každého pokoje. Může to být mramor a ocel, žáruvzdorné sklo nebo keramické sklo. Možností je opravdu hodně.

Bio-krby jsou předměty, které je v bytě nezaberou mnoho místa. Mohou být instalovány v rohu místnosti, na stole nebo zavěšeny na zeď, umístěny vedle dalšího nábytku. Vždy je příjemné provést aktualizaci vybavení, oživit a osvěžit atmosféru v bytě bez větších finančních i fyzických investic. Průměrný bio-krb váží 70-100 kilogramů a právě skutečnost, že není obtížné přemístit tento přístroj na jiné místo dělá ho tak atraktivním interiérovým prvkem.

Bio-krby mají další velkou výhodu – to je jejich praktičnost a vysoká účinnost. Vzhledem k tomu, že se palivo spaluje zcela a bez odpadních plynů, veškeré teplo zůstává uvnitř. Díky tepelné izolaci krytu, mohou být instalovány prakticky kdekoliv.

Takže, bezdýmné bio-krby často nacházíme v moderních apartmánech. Nákup výrobku tohoto typu poskytuje jedinečnou možnost získat potěšení z vidění živého ohně pro ty, kteří přemýšlejí o věčných hodnotách a oceňují skutečnou krásu.

 

bio-krb-krby-bez-kominu-af-01b

Sorry, the comment form is closed at this time.