Led 152014
 

Při vytápění hraje velkou roli komínový tah, který do značné míry určuje účinnost a výkon topidla. Je potřeba si spočítat nebo si nechat spočítat, jaké rozměry komínu jsou právě pro váš dům optimální. Potom můžete začít řešit, jaký komín byste si představovali. Běžné zděné komíny se už dnes téměř neinstalují. Mnohem častěji se využívají různé stavebnicové systémy, které se velmi jednoduše montují. Pokud chcete skutečně kvalitní komín, zvolte univerzální řešení pro jakýkoli typ vytápění.

Nerezové komíny zvládají bez úhony odvádět spaliny z plynných, kapalných i tuhých paliv. Vyznačují se výraznou odolností vůči vysokým teplotám, působení agresivních spalin i vlhkosti. Nerezové komíny představují velkou výhodu především při montáži, prodávají se totiž po jednotlivých dílech, které se snadno sestavují dohromady. Montáž je tak velmi jednoduchá a zvládne ji každý průměrný domácí kutil svépomocí. Sestavování z dílů má ještě další výhodu, můžete si složit komín přesně na míru, stačí si pořídit potřebné díly a jednoduše je dát dohromady. Pokud se tedy potřebujete vyhnout nějaké překážce, není problém.

Nerezové komíny se vyrábí v mnoha různých provedeních, ať už máte oválný nebo kulatý kouřovod od kamen nebo krbové vložky, nerezové komíny jsou přizpůsobeny tak, aby šly napojit na libovolné potrubí, stačí si vybrat vhodnou redukci a spoj bude těsný a bezproblémový. Nerezové komíny jsou nejčastěji jednoplášťové, které se používají jako samostatné komíny nebo také jako komínové vložky do stávajících komínů. Dále jsou vám k dispozici izolované nerezové komíny, které se skládají ze dvou nerezových plášťů, mezi nimiž je umístěna tepelně izolační vrstva. Komínem tak můžete odvádět horké spaliny, ale o povrch komínu se nikdo nespálí. Promyslete si předem odvod spalin a přizpůsobte jej způsobu vytápění.

Sorry, the comment form is closed at this time.