Led 222014
 

Když se řekne krb, většina lidí si určitě představí ještě staré klasické otevřené krby, které najdete na chalupách, chatách a také hradech či zámcích. Od těch dob však móda a také technika pokročila a dnes máme mnohem modernější a praktičtější krby. Zatímco z těch starých neustále padal nepořádek, všude byly saze a kouř, novodobé krby jsou velmi čistým zdrojem tepla.

Do klasických krbů se tradičně přikládalo zepředu a bylo tedy třeba mít připravené dřevo přímo v místnosti. Dnes můžete přikládat z přední nebo i zadní strany, abyste eliminovali co nejvíce nepořádku v obytných místnostech. Jak jsou tedy realizovány moderní krby? Na rozdíl od svých předků se dnešní krby skládají ze dvou základních částí, tou první je krbová vložka, která má na starosti samotné spalování paliva a vytváření tepla. Krbová vložka je obložena krbovou obestavbou, která umocňuje tepelné vlastnosti krbové vložky, stará se o akumulaci tepla a jeho následné uvolňování do prostoru a především má za úkol vytvořit tvář krbu.

Krb má samozřejmě řadu dalších důležitých součástí, jako je kouřovod napojený do komínového systému, dále rozvody tepla a také krbové mřížky, které nasávají vzduch do krbové vložky a podporují tak spalování. Existuje celá řada systémů spalování, některé krby používají moderní technologie sekundárního a terciálního spalování, které zefektivňují proces spalování a snižují významně spotřebu paliva. Vybírejte tedy kvalitní a účinné krbové vložky, které zvládnou vytopit váš interiér příjemným teplem. Užívejte si i vy skvělou romantickou atmosféru, kterou vám doma vykouzlí moderní krb. Obestavbu si pořiďte podle vašeho vkusu, často se používají přírodní materiály a omítky výrazných barev, aby se krb stal nejen praktickým, ale také dekorativním prvkem vašeho interiéru.

Sorry, the comment form is closed at this time.