Úno 052014
 

Komín je důležitou součástí každého topného systému. Odvádí totiž spaliny ze systému pryč a umožňuje tak dosáhnutí maximální účinnosti a výkonu. Podstatné je, aby komín vytvořil v systému dostatečný komínový tah, potom funguje vše, jak má. Na to je potřeba mít komín s optimálními rozměry. Protože každý topný systém je individuální, existuje mnoho různých provedení komínů, které lze napojit na kouřovody a odvádět jimi spaliny pryč. Důležité je rozhodnout se, z jakého materiálu komín realizovat. Pokud chcete vytápět tuhými palivy, spolehněte se na trvanlivý materiál, kterým je nerezová ocel.

Nerezové komíny jsou velmi odolné, vyznačují se vysokou žáruvzdorností, korozivzdorností a také odolností vůči chemickým látkám. Díky tomu mají velmi dlouhou životnost. Nerezové komíny jsou vhodné pro odvádění spalin z plynných, kapalných i tuhých paliv, jedná se o maximálně univerzální řešení odvodu spalin. Nerezový komín je tvořen alespoň jedním nerezovým pláštěm, který zaručuje komínu maximální odolnost. Zároveň jsou nerezové komíny velmi dobře manipulovatelné, nerezová ocel má totiž nízkou hmotnost, navíc se nerezové komíny vyrábí po jednotlivých dílech, které se montují k sobě. Díky tomu se s komínem velmi dobře pracuje a navíc jej můžete zcela přizpůsobit vašim požadavkům.

Dalším typem nerezových komínů jsou izolované nerezové komíny, které se od klasických liší tepelnou izolací a druhým pláštěm. Izolovaný komín je tak vhodný i pro vnitřní použití, protože ačkoli uvnitř proudí přehřáté spaliny, o povrch komínu se nespálíte. Speciálním typem komínu je hybridní komín, který je vybaven vnějším nerezovým pláštěm opatřeným vnitřní keramickou vložkou. Chcete-li vašemu vytápění co nejvíce pomoci, pořiďte si i vy vysoce kvalitní nerezový komín od Komíny-nerez.cz a uvidíte, že nebudete litovat.

Sorry, the comment form is closed at this time.