Čvc 052014
 

Zkratka DPF je označením pro filtr pevných částic, který je uložen ve výfukovém systému motorů automobilů. Je to důležité zařízení sloužící především k ochraně životního prostředí. Každý spalovací motor totiž vypouští do ovzduší spoustu škodlivých vesměs karcinogenních látek. A právě DPF má za úkol tato škodlivé částečky zachycovat. Nic však netrvá věčně, takže ani filtr pevných částic vám v autě nebude sloužit po celou životnost automobilu. Udává se, že průměrná provozuschopnost tohoto malého a důležitého zařízení je kolem 100.000 ujetých kilometrů.

Filtr má sice tu vlastnost, že se dokáže samočistit. Samočistící cyklus se opakuje vždy po ujetí cca 300 km, ovšem postupem času se podobně jako komín začne zanášet vrstvičkami usazenin. Začne se to projevovat snižováním výkonu motoru, zvýšenou spotřebou a pokud byste těmto příznakům nevěnovali žádnou pozornost, mohlo by dojít k vážnému poškození motoru. Proto je dobré již při prvních příznacích navštívit autoservis. Většina z nich vám nabídne výměnu filtru za nový, což ovšem představuje investici, která může dosáhnout až 50.000 Kč.

Oprava či renovace filtru totiž není vůbec jednoduchá a většina autoservisů to prostě vůbec neprovádí. Pokud však navštívíte náš autoservis, můžeme vám ušetřit velkou sumu peněz tím, že vám provedeme čištění fap, což znamená renovace fap, čili renovaci filtru pevných částic zrenovujeme na takovou úroveň, že jeho parametry budou nerozeznatelné od nového filtru. Využíváme nejmodernější postupy a technologické metody renovace DPF/FPA za pomoci unikátní technologie SmartClean. Tato metoda umožňuje zrenovovat ucpaný filtr s úspěšností až 98% původního stavu a na výsledek naší práce poskytujeme tříletou záruční lhůtu. Renovace je zkrátka šetrnou metodou nejen s ohledem na kapsu zákazníků, ale i k životnímu prostředí. Renovujeme filtry jak vznětových tak dieselových motorů všech automobilů běžně provozovaných v Evropě. Máme s touto metodou již několikaleté zkušenosti a patříme k nejúspěšnějším autoservisům, které se touto činností zabývají.

Sorry, the comment form is closed at this time.