Zář 242014
 

V současné době se na trhu objevují stále modernější domácí meteostanice, které v jednom přístroji obsahují vše, co je potřeba k měření počasí i jeho předpovědi. Je to především meteostanice domácí bezdrátová, kterou si můžete doma umístit na jakémkoliv místě. Pomocí čidla nainstalovaného venku na místě, které není vystaveno přímému slunečnímu záření, ani dešti, pak můžete snímat venkovní teplotu, barometrický tlak a další údaje. Některé domácí meteostanice jsou napájeny bateriemi, existují však i meteostanice fungující na solární energii.

Vybírat si můžete z mnoha kategorií, od nejlevnějších, které ukazují pouze teplotu, až po naprosto sofistikované domácí digitální meteostanice, které mají několik funkcí.

Dozvíte se, jaký je aktuální přesný čas, den, měsíc a rok, kolik stupňů je v dané místnosti a kolik venku, jaký je barometrický tlak, relativní vlhkost. Dále mohou mít zobrazení času východu a západu slunce, alarmy pro horní a dolní meze teploty a relativní vlhkosti, alarm možnosti výskytu námrazy a další funkce. Kromě toho mohou mít i paměť minimálních a maximálních naměřených teplot.

U některých meteostanic chybí tlakoměrné čidlo, takže ikona na displeji je výsledkem pouze měření teploty, případně vlhkosti či aktuálního data. Důvodem je snaha o stlačení cen meteostanic. Bez tlakoměrného čidla ovšem nemůže být údaj o počasí a jeho předpovědi věrohodný. Velmi oblíbená je meteostanice s barevným displejem.

Na trhu jsou také meteostanice, které jsou někdy označované jako hobby stanice. Kromě vnitřní a vnější teploty a relativní vlhkosti měří také rychlost a směr větru pomocí anemometru, dešťové srážky pomocí srážkoměru, nebo také mají UV čidlo pro měření ultrafialového záření. Ať už se chystáte zakoupit jakoukoliv meteostanici, stane se vám vítaným doplňkem pro domácnost.

Sorry, the comment form is closed at this time.