Led 222015
 

Na léčivé kameny mnoho lidí pohlíží skepticky a nedůvěřivě. Nahlédneme-li však do historie, zjistíme, že už v dávných dobách lidé využívali drahé kameny jako alternativní cestu k nalezení klidu a udržení zdraví. I v současné době se čím dál více z nás obrací k přírodnímu léčitelství. Tento článek vám přiblíží několik drahých kamenů, které jsou nejen krásnou dekorací a pastvou pro oči, ale také vyzařují sílu a energii z útrob naší země.

 

  1. Achát

Achát je jedním z mála kamenů, které mohou mít velice pestré spektrum barev. Na rozdíl od takového tyrkysu, který má charakteristickou modrou barvu, můžete achát nalézt v odstínech od zelené, přes růžovou, až k oranžové. Tento léčivý kámen pomáhá překonávat negativní pocity, zejména zahořklost a vnitřní zlobu. Při jeho držení a nošení můžeme také vnímat pomalý přísun vnitřní rovnováhy a klidu. Jste-li ve stresu, čekají-li vás zkoušky ve škole nebo se v práci nedaří, může to být zrovna ten malý kousek drahého kamene houpající se na vašem řetízku, který vám pomůže se se vším vyrovnat a najít v tomto uspěchaném světě chvíli klidu.

 

  1. Ametyst

Ametyst je znám svou tajemně fialovou barvou. Málo lidí však ví, jaký poklad se v tomto malém kamínku ukrývá. Již Řekové v dávných časech z něj brousili pohárky na víno a věřili, že tím zabrání opilosti. Dodnes je tato odrůda křemene brána jako pomoc při léčbě alkoholismu a jiných závislostí. Pokud patříte ke skeptickým lidem, je právě načase abyste vyzkoušeli tuto teorii. Nemusíte se stát alkoholikem, jen si na páteční vycházku s přáteli můžete vzít náramek, přívěsek či náušnice z ametystu a odzkoušet tuto teorii v praxi. Třeba budete mile překvapeni.

 ametyst

  1. Citrín

Zářivý kámen připomínající východ slunce je jedním z kamenů hojnosti. Patříte-li k jeho majitelům, máte nesmírné štěstí, protože zrovna tento léčivý kámen jej poskytuje všem, kdo ho vlastní. Citrín kromě přílivu šťastných okamžiků k nám přiláká bohatství, úspěch a prosperitu. Můžete jej tedy v jeho nádherném tromlovaném zpracování položit na místa, kde ukládáte peníze nebo do tzv. rohu hojnost. Tento roh se nachází v nejvzdálenějším zadním levém koutě od vstupních dveří domácnosti či místnosti. Třeba zrovna na vás se usměje Štěstěna a příští rok si budete užívat dovolenou v Karibiku. Za zkoušku to stojí, nebo ne?

 

  1. Granát

Český granát je bezesporu chloubou české mineralogie. Je značně využíván a oceňován při výrobě zejména zlatých šperků, které po vsazení kamene dostanou ještě větší luxusní nádech. Toto však není jediná vlastnost granátu, může vám také dopomoct k relaxaci, k regeneraci organismu a obnovení ztracené síly. Po dlouhá léta je užíván jako amulet, který varuje před nebezpečím a pomáhá v krizových situacích. Není tedy vhodnějšího dárku blízkým, než je náš granát.

 

  1. Jantar

Každý si ve svém životě zažije chvíle, kdy si připadá osamělý a na všechno sám. Nečekejte, než toto období pomine, bojujte proti němu a užívejte si života. Jak na to? Pomoci vám může jantar, který přitahuje přátelství a partnerství. Mnoho můžu i žen může vyzkoušet k nalezení své životní lásky mnoho cest, ale žádná určitě nevedla přes jantar. Třeba zrovna tento skvost přírody vás svede dohromady. Léčivou sílu jantaru můžete vyzkoušet prostřednictvím náušnic, elegantního řetízku s přívěskem či klíčenky.

 

  1. Jaspis

Jakmile vám jantar pomůže najít toho pravého partnera, přijde na řadu jaspis. Tento drahý kámen má obrovskou škálu barev a druhů, jedno však mají společné – prodlužují sexuální rozkoš. Mnohé z vás může jaspis pohoršovat, než ho však zcela zavrhnete, můžete tento léčivý kámen vyzkoušet v praxi. Jaspis sám o sobě podporuje funkci pohlavních orgánů, čímž prodlužuje i zmíněný požitek z aktu. Což ocení muž i nejedna žena. Pokud vás tento kámen zaujal, můžete si jej vystavit hned vedle postele na nočním stolku v podobě exkluzivního sbírkového kamene, který vám bude závidět nejeden sběratel.

 jaspis

 

  1. Měsíční kámen

Při pohledu na měsíční kámen lze jen těžko uvěřit, že je opravdu přírodní. Jeho oslňující záře nás donutí přemýšlet, jestli spadl z nebe či jej nevytvořily vodní panny. Ačkoliv se to zdá k nevíře, tento jasný průzračný kámen hrající duhovými barvami má naleziště ve všech končinách světa. Měsíční kámen uklidňuje rozbouřené city, přehnané emotivní reakce a udržuje v rovnováze mužskou a ženskou energii. Ve zkratce to znamená, že úspěšně řeší problémy mezi milenci. Pokud máte v okolí nějakou dušičku, kterou trápí láska, můžete ji potěšit elegantním šperkem s měsíčním kamenem, který pomůže najít správnou cestu k citovému zotavení.

  mesicni

  1. Opál

Opály můžeme nalézt po celém světě, jeho barevné spektrum se pohybuje ve všech směrech a navíc obsahuje vlastnosti všech drahých kamenů. Až neuvěřitelně univerzální, není-liž pravda? Obdobně jako jiné kameny má svá vlastní specifika. Tyto přednosti ocení nejvíce ženy, neboť odstraňuje premenstruační syndrom a pomáhá při porodu. Masáž opálem za doprovodu relaxační hudby uvolní napětí, křeče a připraví vás na další chvíle života.

 

  1. Růženín

Růženín je spojován s láskou, a proto ho můžete často zakoupit vybroušeného ve tvaru srdce. Kromě učení sebelásce a hojení ran na srdci však pomáhá při dlouhodobých nemocích a psychosomatických poruchách. S hřejivým pocitem lásky si můžete dopřávat také příjemný přísun energie, například ze surového minerálu či krystalu nebo z hladce vybroušeného masážního kamene.

 

10. Tygří oko

Talismany si lidé vyrábějí a kupují napříč všemi kulturami a národy. Není však lepšího talismanu jako je tygří oko. Tento kámen je znám jako ochranný, chrání nás před všemi formami nebezpečí. Kromě ochranných vlastností má také značný vliv při odbourávání závislostí na druhých lidech. Tento malý zázrak se bude skvěle vyjímat na krku i jako dekorace na polici či stolečku.

 

Sorry, the comment form is closed at this time.