Led 282015
 

Není žádným překvapením, že se móda opakuje. Děje se tak v případě oblečení, obuvi a samozřejmě stranou nestojí ani stavebnictví a vybavování interiéru. Již z historie vidíme, jak se móda vyvíjí a postupně vrací zpět stále znovu a znovu. Podíváte-li se na některý hrad, uvidíte bílé stěny, které zdobí většinou pouze obrazy nebo dekorativní gobelíny. Stěny zámků naopak příliš často v bílé neuvidíte. Zejména v období baroka byly velmi moderní barevné látkové tapety a tapiserie v zářivých barvách.

Postupem času se pro zvýraznění dekorativních obrazů móda vrátila opět k bílým stěnám. Aby však interiér nepůsobil příliš stroze, používali lidé malbu na zdi a moderním se stalo malování válečkem s určitým vzorem. V této době sloužily jako alternativa k válečkům stylové papírové tapety. Postupem času, jak se život celkově zrychluje, se zrychluje také střídání módních trendů. Za posledních třicet let se vrcholku módní pyramidy vystřídaly opět bílé zdi, jednobarevné zdi a nyní se lidé opět začínají vracet k tapetám.

Tapety se dnes vyrábí z mnoha různých materiálů, nejpopulárnější jsou vinylové tapety, které se vyznačují vysokou odolností a jednoduchým a čistým lepením. Papírové tapety jsou zase levnější variantou vhodnou pro každý interiér. Tapety můžete použít v obývacím pokoji, kde mohou sloužit místo stylového obrazu, podněcovat skvělou atmosféru a dodávat místnosti vzdušnost. Tapety na zeď se používají často pro oživení dětských pokojíků, pracoven nebo jídelen. Skvěle vypadají i v kuchyni, v omyvatelné variantě mohou být použity za kuchyňskou linkou místo keramických obkladů.

Internetový obchod Tapeta-dekorace.cz vám nabídne také mnoho variant tapet na lednice, mrazák či dvířka skříněk. Díky těmto tapetám bude vaše kuchyň vypadat zcela jinak během krátké chvíle. Dopřejte vašemu interiéru nový vzhled a pořiďte si stylové a moderní tapety.

Sorry, the comment form is closed at this time.