Úno 252015
 

Pojem bytový textil zahrnuje veškeré doplňky, které jsou vyrobeny z textilních materiálů. Jako první si většinou pod tímto pojmem představíme záclony. Proč zrovna záclony? Záclony se používají téměř v každém interiéru, hodí se do kuchyně, obývacího pokoje, pracovny i dětského pokoje. Stačí vybrat správný typ a každý pokoj se opticky najednou zútulní a získá příjemnou atmosféru.

Záclony jsou velmi jemné tkaniny, můžete vybírat květinové, abstraktní motivy nebo jednoduché hladké záclony. Nejčastěji se prodávají v bílém provedení, k dostání jsou také s barevným vzorem nebo celé barevné. Do kuchyně se nejlépe hodí krátká záclona, obývací pokoj vypadá naopak mnohem lépe s dlouhou záclonou. Velmi moderní a neobvyklé jsou provázkové záclony, které jsou složeny z jednotlivých řetízků, působí tak velmi dobře proti hmyzu, snadno se tvarují a vypadají skutečně skvěle.

Co se týká dětských pokojů, záclon s dětskými motivy je v každém obchodě celá halda. Děti milují kreslené postavičky z různých pohádek, které se na ně nyní mohou smát ze záclony. Nemáte-li žaluzie, které byste na noc zatahovali, pořiďte si alespoň stylové závěsy. Závěsy patří rovněž do oddělení bytového textilu, rovněž jsou vyrobeny z jemné tkaniny, abyste je mohli snadno kombinovat s jakoukoli záclonou.

Závěsy bývají jednobarevné i vícebarevné a mohou sloužit zejména k zatemňování místnosti večer. Co se týká ložnice, tam se hodí závěsy i záclony. Záclony zde mohou být trochu hustší a závěsy zatemňovací, abyste měli vždy potřebné soukromí. A právě v ložnici se setkáte s dalším typem bytového textilu, který je nezbytný pro pohodlný spánek – kvalitní povlečení. Ložní prádlo by mělo být z příjemného materiálu a pěkně vzorované, aby vás přímo lákalo ulehnout do postele a oddávat se spánku. Sháníte-li kvalitní bytový textil, internetový obchod Dante.cz je vám k dispozici s celou nabídkou.

Sorry, the comment form is closed at this time.