Úno 242015
 

V moderních interiérech prezentovaných v exkluzivních časopisech nebo na internetu moc často nenajdete záclony nebo závěsy. Moderní interiéry jsou prezentovány sice jako pohodlné, vzdušné a útulné, jenže pokud nepoužijete bytový textil, útulnost se z místností hodně rychle vytrácí. Přece si vážně nemůžete myslet, že strohé studené žaluzie mohou nahradit nadýchanou, vzdušnou a zjemňující záclonu na okně? V žádném případě, takže lidé, kteří si interiér zařídí podle obrázku v časopise, jsou často zklamaní, protože se ve svém novém obývacím pokoji necítí tak dobře, jak čekali, něco zde zkrátka chybí.

Záclony hrají především estetickou roli, vyrábí se hustě tkané nebo naopak řidší, můžete vybírat, zda se vám líbí víc dlouhé nebo krátké. Lidé často volí provázkové záclony, které jsou neobvyklé, můžete si je sami vytvarovat podle vašich potřeb, prodávají se bílé, barevné i s nejrůznějšími vzory. Se záclonou vypadají okna mnohem útulněji, záclona nijak neubírá na prostupujícím světle, naopak ztěžuje kolemjdoucím pozorovat váš interiér. Stačí si tedy vybrat váš oblíbený styl, do každé místnosti se hodí jiné motivy.

Zatímco do kuchyně doporučujeme raději krátkou záclonu s květinovým motivem, v obývacím pokoji se bude krásně vyjímat dlouhá záclona s abstraktním vzorem. V ložnici vypadají krásně hladké záclony bez vzorů doplněné závěsy. Pro dětské pokojíčky se vyrábí speciální dětské záclony s barevnými motivy oblíbených kreslených postaviček a pohádkových hrdinů.

Závěsy můžete kromě ložnice dobře využít také v obývacím pokoji, kde stylově doladí celkovou náladu interiéru. Nejčastěji jsou barevné, mohou být však i vzorované nebo mačkaného vzhledu. Neobvyklým řešením jsou voály. Jsou to velmi jemné tkaniny složené obvykle ze dvou nebo tří částí, které se originální rozprostřou před okno a vytvoří ve vašem interiéru zcela originální vzhled.

Sorry, the comment form is closed at this time.