Úno 242015
 

Pokud jste se ještě nerozhodli, bude třeba vybrat si způsob vytápění. Existuje jich celá řada, můžete se rozhodovat mezi stálicemi, jako je elektrická energie či plyn, nebo vyzkoušet krby. Topení tuhými palivy je v současné době hojně protěžovaný způsob vytápění. Nedá vám spát proč? Zdá se vám, že topení dřevem obnáší spoustu práce okolo a navzdory tomu nízkou úsporu? Podívejme se tedy na krby a kamna blíže.

Pravdou je, že topení v krbu s sebou nese jistou dávku aktivity. Nestačí jako u plynu nebo elektřiny jen otočit kolečkem termostatu, abyste měli doma teplo. Máte-li krb, znamená to jít a rozdělat v něm oheň a pravidelně přikládat podle toho, jak moc teplo doma chcete mít nebo jak velký dům vytápíte. Dřevo si musíte nějakým způsobem předem nachystat, aby bylo suché a vhodné k pálení. To vypadá jako velká spousta práce. Pro někoho je relaxace nemuset sedět pouze za psacím stolem a moct dělat něco fyzického a rád se tedy odreaguje u štípání dříví. Nechcete-li nebo nemáte-li čas na přípravu dřeva na topení, můžete si jednoduše hotové dřevo koupit. Pro někoho bude možná překvapením, že koupené dřevo připravené na přikládání vás vyjde stále levněji než topení plynem nebo elektrickou energií.

Dostali jsme se tedy k tomu, že krby jsou ekonomické, tím však jejich výhody zdaleka nekončí, další je, že spalování dřeva je také ekologické a nezatěžuje životní prostředí. Moderní krby jsou koncipovány tak, že sestávají z uzavřené prosklené krbové vložky, ve které se odehrává celý proces spalování tuhých paliv, a krbové obestavby, která odpovídá za estetický výraz krbu. Krby tak vytvářejí ve vašem interiéru jedinečnou atmosféru a fungují nejen jako praktický zdroj tepla, ale také jako designový prvek interiéru.

Krby-stavba.cz nabízí různě řešené krbové vložky od renomovaných výrobců, naleznete zde krbové obestavby i vložky ve všech možných stylech a provedeních, rozhodněte se proto i vy pro vytápění krby a přijďte si vybrat váš vlastní krb.

Sorry, the comment form is closed at this time.