Úno 272015
 

Kdo by chtěl zbytečně platit vyšší účty za vytápění? Proto lidé přechází z vytápění elektřinou a plynem na tuhá paliva. Jak se vyvíjí otopné soustavy, je stále potřebnější, aby se spolu s nimi vyvíjely i systémy odvodu spalin, je totiž třeba, aby se charakteru odváděných spalin přizpůsobil také komín. Spalováním jakýchkoli látek vznikají vždy nějaké vedlejší produkty – spaliny, kterých je třeba se zbavit. Charakteru spalin je třeba přizpůsobit také typ komínu. Protože spaliny ze dřeva jsou agresivnější než z plynu, přichází do módy odolné komíny. Komíny z nerezu jsou velmi vhodné k odvodu spalin, ze kterých vznikají kyselé kondenzáty, ty mají na zděné komíny neblahý vliv. Zděné komíny se při působení agresivních spalin rychle rozpadají a často je třeba je vyzdít znovu nebo opatřit alespoň odolnou vložkou.

Naproti tomu nerezovým komínům nevadí kyselé spaliny, vlhkost ani extrémní teploty, jsou vyrobeny z vysoce odolné nerezové oceli, která se postará o dostatečnou odolnost komínu a způsobuje velmi dlouhou životnost nerezového komínu. Dále propůjčuje nerezová ocel komínu taktéž nízkou hmotnost, která je neocenitelná hlavně při montáži komínu. Navštívíte-li Komíny-nerez.cz, zjistíte, že nemusíte kupovat celý komín jako set, nerezové komíny zde naleznete také po jednotlivých dílech, můžete si tak v klidu rozmyslet, jak dlouhý a široký komín potřebujete, najít si díly o potřebném průměru a koupit je jednotlivě podle potřeby tak, aby výsledný nerezový komín přesně odpovídal vašim požadavkům.

Věnujte výběru komínu dostatečnou pozornost, komín má totiž rozhodující vliv na správnou funkčnost otopné soustavy. Je-li délka komínu špatně spočítána, bude mít komín špatný tah, což se odrazí na účinnosti topidla. Dopřejte si proto kvalitní nerezový komín i vy.

Sorry, the comment form is closed at this time.