Bře 052015
 

Svatby prožívají v současném jednadvacátém století století novou éru. Klidně bychom ji mohli nazvat érou kreativity. A tak před vlastní organizací svatby je třeba vybrat si styl, ve kterém bude laděná. Budoucí novomanželé to dnes nemají lehké. Svatba by totiž, jak už bylo řečeno, měla být kreativní, trošku nevěstina, trošku ženichova, trochu obou, moderní a hlavně originální. Co však rozumět pod pojmem moderní svatba? Jak si takovou svatbu připravit a nač se zaměřit? Mohla by to být třeba svatba na klíč?

Jak to občas vidí rodiče a prarodiče

Rodiče mají jasno. Mají přesnou představu o tom, jak by měla svatba jejich potomků vypadat. Mají v sobě zafixovanou svatbu, která byla dlouhá léta stejná, typicky česká, a hlavně tradiční – bez cateringů pro svatby. Je to přece především tradice. A to znamená, že se má zachovávat z generace na generaci. Už od narození dcery či syna někteří rodiče či prarodiče odkládají peníze na „veselku“ a nepřipouštějí si fakt, že než jejich dítě vyroste, svatby už nebudou tak docela stejné, jako když se brali oni. Vždyť už to tolik let přece funguje stejně! Doma se napeče, navaří a často se uspořádá i hostina. Žádné rauty pro svatby na klíč.

Jak to vidí mladí a moderní

Jenže mladí touží po něčem úplně jiném, než byla svatba jejich maminek a babiček. Často je to prostředí spojené s adrenalinovými zážitky – hory, voda, padáky, letadla, ale hlavně naprosto jiný přístup k přípravě celé svatby a svatebního veselí. Veselky jsou svěřovány do rukou svatebním agenturám a profesionálům, kteří vše dokonale připraví a zajistí. A netýká se to jen svateb, ale i rautů pro firemní akce, rautů pro firemní večírky – zkrátka, sečteno a podtrženo, veškerých rautů pro společenské akce. V módě je totiž catering, například CATERING PARDUBICE, který umí zajistit i zábavu, doprovodný program a další. Proto se často pro akce podobného charakteru používá výraz event, což znamená událost, zážitek, ale vždy jde o souběh gastronomie a zábavy.

Sorry, the comment form is closed at this time.