Bře 032015
 

Komu by se chtělo platit zbytečně vysoké účty za vytápění? Ať už jste státní zaměstnanec nebo podnikatel, určitě byste chtěli raději nějakou tu korunu ušetřit. Vedle elektrické energie a plynu jsou velmi populární tuhá paliva, která vás vyjdou mnohem levněji, jsou ekologická a navíc jde o obnovitelný zdroj tepla. Spalovat tuhá paliva můžete nejlépe v krbu nebo kamnech. Krby a krbová kamna jsou skvělým způsobem, jak zajistit vaší domácnosti navždy nezávislost na externích zdrojích tepla a navíc znatelnou úsporu nákladů na vytápění. Krb se ale musí postavit, tak jak na to?

Není to zcela jednoduché, proto je lepší svěřit tuto práci profesionálům. Nejprve je třeba vybrat optimální krbovou vložku, u té je v první řadě důležitý výkon, stačí zjistit, jaké má váš dům energetické nároky, které je vytápěním potřeba pokrýt, potom už zbývá jen vybrat si správné topidlo. Krbové vložky i krbová kamna jsou vyráběna v nejrůznějších provedeních, barvách a stylech, vyberte si proto takový model, který se nejlépe hodí do vašeho interiéru. Krbová vložka je základem krbu, potřebujete však ještě také krbovou obestavbu, která tvoří vizáž krbu.

Ne, že by krbová obestavba neměla také praktický význam, je složena z akumulačních tvarovek, které dokáží absorbovat část tepla produkovaného krbovou vložkou a potom jej postupně uvolňovat do prostoru. Krbové obestavby vytváří celkový dojem z krbu, proto se vyrábí v mnoha provedeních, z nejrůznějších přírodních i syntetických materiálů a v atraktivních barvách. Vyberte si krb podle vašeho gusta, velmi oblíbené jsou krby rustikálního typu, které jsou tvořeny neomítnutými cihlami, krbovou římsou a kovanými doplňky. Dalším oblíbeným typem jsou retro krby a krbová kamna, ty bývají ze smaltu nejrůznější barvy nebo z klasické litiny. Možností je mnoho, proto zavítejte na Krby-stavba.cz a vyberte si.

Sorry, the comment form is closed at this time.