Kvě 102015
 

Ačkoli léto se kvapem blíží, všichni, kdo staví nebo rekonstruují svoje obydlí, by se měli zamyslet nad otopnou soustavou a následně nad realizací odvodu spalin. Spaliny vznikají při spalování plynných, kapalných i tuhých paliv, nejsou však všechny stejně agresivní, proto je třeba je rozlišovat. Pro odvod spalin z tuhých paliv potřebujete co nejodolnější komín. Nejčastěji se v takových případech používají nerezové komíny. Ty se totiž vyznačují potřebnou odolností proti působení chemických látek, extrémních teplot i vlhkosti.

Na trhu se setkáte s mnoha různými řešeními. Ne všechna jsou však vhodná pro všechny typy paliv. Hledáte-li inspiraci a radu, jaký komín zvolit, navštivte internetový obchod Komíny-nerez.cz, kde je pro vás připraven široký sortiment nerezových komínových systémů a zkušení odborníci, kteří vám poradí, jaký komín je pro váš dům nejvhodnější. Komíny nerez jsou skvělou volbou pro každého, vhodné jsou zejména pro odvod spalin z tuhých paliv, což jsou převážně kyselé kondenzáty, které postupem času narušují strukturu běžného komínu. Nerezový komín je však dostatečně odolný a dokáže vám spolehlivě sloužit po několik desítek let.

Kvalita komínu ovlivňuje do značné míry také účinnost spalování topidla. Účinnost záleží především na komínovém tahu a ten je přímo závislý na rozměrech komínu. Je-li komín rozměrově dobře optimalizován, dosahuje topidlo maximální účinnosti spalování, pokud není, topidlu se dostává příliš mnoho nebo málo vzduchu a účinnost klesá. Pokud si sami nevíte rady, jak velký komín zvolit, nechte si raději odborně poradit. Komíny-nerez.cz nabízí komíny z nerezu s velmi dlouhou životností a také natolik variabilní, že si je sami můžete sestavit z jednotlivých dílů.

Sorry, the comment form is closed at this time.