Kvě 082015
 

Protože v našich zeměpisných šířkách musíte v zimě počítat s mrazy, je dobré při realizaci novostavby promyslet způsob vytápění. S tím samozřejmě souvisí odvod spalin, protože každý ví, že spalováním paliva vznikají nežádoucí vedlejší produkty, které je třeba z otopné soustavy odstranit. Spaliny vznikají při spalování plynu, kapalných i tuhých paliv, nejsou však všechny stejně agresivní, proto je třeba je rozlišovat. Pro odvod spalin z tuhých paliv potřebujete co nejodolnější komín. Nejčastěji se v takových případech používají nerezové komíny.

Nerezová ocel se používá zejména díky své odolnosti proti působení chemických látek, extrémních teplot i vlhkosti. Nerezové komíny nabízí široký výběr různých řešení, záleží pouze na vás, jak budete topení realizovat. Hledáte-li inspiraci, jaký komín zvolit, navštivte internetový obchod Komíny-nerez.cz, kde je pro vás připraven široký sortiment nerezových komínových systémů. Komíny nerez jsou skvělou volbou pro každého, kdo chce svůj dům vyplnit teplem z krbu nebo krbových kamen.

Spalováním tuhých paliv vznikají kyselé kondenzáty, které postupem času narušují strukturu komínu. Nerez komín však odolá jejich působení ať už jako samostatný komín nebo jako komínová vložka v komínu stávajícím. Kvalita komínu ovlivňuje do značné míry také účinnost spalování paliva, která je závislá na komínovém tahu. Velikost komínového tahu určují především rozměry komínu, proto je před nákupem dobré nechat si poradit, jaký komín je pro váš dům vhodný. Je-li komín dobře optimalizován, dosahuje topidlo maximální účinnosti spalování, pokud je komín příliš nízký nebo naopak vysoký, topidlu se dostává příliš mnoho nebo málo vzduchu a účinnost klesá. Komíny-nerez.cz nabízí komíny z nerezu s velmi dlouhou životností a také natolik variabilní, že si je sami můžete sestavit z jednotlivých dílů. Rozhodněte se pro kvalitu a pořiďte si účinný odvod spalin.

Sorry, the comment form is closed at this time.