Kvě 252015
 

Žluté zuby a špatný dech jsou obvyklým problémem kuřáků. Co je však důležitější, kuřáci jsou mnohem náchylnější k ústní rakovině (a to nejen starší lidé).

Jak potvrzují zubaři ze stomatologie v Praze 2 a pracovnice dentální hygieny v Praze 2 parodontální onemocnění jsou u kuřáků mnohem vážnější, rychleji se šíří a na léčbu reagují velmi slabě. Ukládání zubního kamene je podstatně intenzivnější než u nekuřáků. A nejde jen o chrup a stav dásní. Nikotin rovněž snižuje citlivost chuťových a čichových buněk, takže kuřáci si často na dobrém jídle ani nepochutnají.

Nejen kouření, ale i žvýkání tabáku je podle zubařů z Prahy 2 nebezpečné, může způsobit vážná onemocnění rtů, dásní, jazyka a ústní sliznice.

Pozor na častou konzumaci cukru

Množství cukru zkonzumovaného během dne není tak důležité jako frekvence konzumace, upozorňuje zubní ordinace Praha. Ústní dutina má přirozenou ochrannou kapacitu ve slinách. Dokáže neutralizovat bakteriální kyseliny a takto minimalizovat odvápnění (dekalcifikaci) zubní skloviny. Časté dávky cukru příliš zatěžují, až potlačují tuto schopnost. Pokud budete cucat bonbóny během celého dne, srkat džusy a slazené nápoje, způsobíte vašim zubům hodně škody. Nepomůže vám ani občasná návštěva dentální hygieny v Praze. Sliny prostě nebudou stíhat kvůli stálému přísunu cukru zvyšovat pH v dutině ústní, to znamení kyseliny neutralizovat.

V zdravém těle zdravý zub!

Celý lidský organismus je navzájem propojen a zdravotní problémy zdánlivě vzdálené od ústní dutiny mohou mít svou prvotní příčinu právě v ní. Pro celkové zdraví je nejlepší mít v ústech ošetřené zuby až do vysokého věku. Proto neváhejte a objednejte se na preventivní prohlídku a případné další vyšetření a ošetření chrupu k zubaři na Praze 2.

Stomatologie Praha vám nabídne individuální přístup.

Sorry, the comment form is closed at this time.