Zář 102015
 

Komín potřebuje každý dům. V našich zeměpisných šířkách v zimě většinou mrzne, takže budete potřebovat mít funkční systém vytápění. Rozhodnete-li se ušetřit nějakou tu korunu, přikloníte se k vytápění tuhými palivy. Už pravěcí lidé věděli, že aby oheň správně hořel, potřebuje tah a odvod spalin, proto se postupem času vynalezl komín a neustále se zdokonaluje. Zejména materiály se mění a vylepšují, v současné době jsou na špici oblíbenosti nerezové komíny.

Ptáte se, proč zrovna nerezové komíny? Je to jednoduché, komíny z nerezu jsou vysoce odolné, pevné a přitom se s nimi velmi dobře manipuluje díky nízké hmotnosti. Nerezová ocel je totiž lehká a má skvělé mechanické vlastnosti. Díky tomu odolávají nerezové komíny vysokým teplotám, vlhkosti i chemickým látkám. Komíny z nerezu jsou ideálním prostředkem pro odvod spalin z tuhých paliv. Jejich spalováním vzniká velké množství kyselých kondenzátů, ty potom narušují povrch běžného zděného komínu a mohou jej poškodit. Nerezovému komínu se to nestane, proto se často používají samostatně nebo také jako komínové vložky do stávajících zděných komínů.

Komíny-nerez.cz je internetový obchod, který nabízí celou řadu nerezových komínů v různých provedeních, prodávají se zde nerezové komíny jako sety nebo po jednotlivých dílech. To je zvlášť výhodné pro každého, kdo potřebuje komín sestavit přesně na míru. Díly se sestavují velmi snadno, nerezová ocel je lehká, takže sestavit komín zvládne každý průměrný domácí kutil. Komíny-nerez.cz nabízí běžné nerezové komíny, dále také izolované nerezové komíny, které jsou tvořeny dvěma plášti z nerezové oceli a mezi ně je vložena vrstva speciální izolace. Neváhejte a vyberte si i vy kvalitní komín pro odvod spalin z vaší otopné soustavy.

Sorry, the comment form is closed at this time.