Lis 042015
 

O dům se musíte starat, to platí stejně pro novostavbu jako o starší dům. Čas od času je třeba provést revitalizaci, aby se vám zvýšil komfort bydlení a prodloužila životnost vašeho domu. Péči byste měli věnovat také komínu, ten slouží k ventilaci a odvodu spalin z vytápění. Topíte-li plynem, komín příliš netrpí, ovšem u vytápění tuhými palivy je to něco jiného. Máte-li pouze starý keramický komín, je dobré počítat s jeho rekonstrukcí nebo vybudováním nového komínu. Spalováním tuhých paliv se totiž uvolňují látky, které mohou v komíně kapalnit na agresivní kyselé kondenzáty, které negativně působí na stěny keramického komínu. Proto je lepší použít chemicky nereaktivní a odolnější nerezový komín.

Jeho základem je nerezová ocel prvotřídní kvality, která úspěšně odolává působení vysokých teplot, vlhkosti, mechanických vlivů i chemických látek, proto se hojně využívá na výrobu moderních kvalitních nerezových komínů. Komíny z nerezu se používají pro odvádění spalin z běžných domácností i z průmyslových objektů. Mnoho příznivců si nerezové komíny získaly tím, že nepotřebují žádnou údržbu a navíc vypadají reprezentativně. Další výhodou je, že nerezový komín si můžete pořídit jako celek nebo i po částech. Zejména pokud rekonstruujete starší dům, je výhodné, pokud si můžete komín sestavit na míru.

Stavebnicový systém má také tu výhodu, že s jednotlivými díly se lépe manipuluje a nejsou příliš těžké. Pro nerezový komín existuje velké množství různých tvarů komínových dílů i průměrů, přizpůsobíte tak tvar komínu bez problémů konkrétním požadavkům. Nerezové komíny jsou velmi praktické, perfektně izolují díky dvouplášťové konstrukci, kde mezi oběma nerezovými plášti komínu se nachází vrstva izolačního materiálu. Neváhejte, navštivte Komíny-nerez.cz i vy a vyberte si komín z nerezu.

Sorry, the comment form is closed at this time.