Lis 202015
 

Plánujete podnikat? V tom případě je vhodné nedělat chyby již v samotném začátku. Ty vás totiž mohou připravit nejenom o peníze, ale také o čas. Zakládání firem je dnes totiž poměrně náročný proces, a tak je vždy lepší využít služeb profesionála. Ten, který vám založení sro nabídne, může garantovat nejenom příznivou cenu, ale hlavně rychlost. To samozřejmě znamená jediné, a to fakt, že se v tomto ohledu nebudete muset doslova o nic starat, a budete se moci věnovat jiným činnostem. Zkrátka pouze dodáte základní informace o podobě budoucí firmy a profesionálové se již o vše ostatní postarají.

Založení sro na klíč

První možností je založení sro na klíč, kdy dáte plnou moc pracovníkovi vybrané společnosti a ten za vás provede všechny nezbytné kroky dle platných zákonů. Tento proces trvá cca 10 dní a skládá se z provedení notářského zápisu (zde je nutná vaše osobní přítomnost), zřízení živnostenského oprávnění, složení základního kapitálu, zápisu firmy do obchodního rejstříku a přihlášení na finanční úřad a případně také k platbě DPH.

Na závěr obdržíte následující dokumenty:

  • živnostenský list
  • rozhodnutí obchodního soudu o zápisu firmy
  • výpis z obchodního rejstříku
  • osvědčení o registraci na finančním úřadu (volitelně k platbě DPH)

Koupě ready-made sro

Zdá-li se vám 10 dní jako příliš dlouhá doba, přikloňte se k druhé možnosti. Ready-made sro jsou již existující společnosti zapsané v obchodním rejstříku. Tyto společnosti v minulosti nevyvíjely žádnou obchodní aktivitu a mají čistou obchodní historii. Samozřejmostí je již splacený základní kapitál a žádné závazky. Ready-made společnosti byly vytvořeny za účelem prodeje a převod na nového jednatele je okamžitý. Oproti založení sro je tato varianta dražší, nicméně pro podnikatele, kteří potřebují podnikat okamžitě, ji považují za efektivnější řešení.

Ať už se rozhodnete jakkoliv, doporučujeme renomovanou společnost Profi-kancelář s.r.o., která nabízí založení sro i prodej ready-made a široké spektrum dalších souvisejících služeb (např. virtuální sídlo firmy, vedení účetnictví apod.).

Více na http://www.profi-kancelar.cz/nova-firma/.

Sorry, the comment form is closed at this time.