A zase Těhotná

Už je to tady znovu, mírně žaludeční vlnění při pohledu na ranní kávu, Nejistá tušení při pohledu do kalendáře, oči se mimovolně přístavu u pěkných měnách …
Jsem znovu těhotná?
S dalším těhotenstvím se možná dostaví rozporuplná škála pocitů. Od radosti až po pochybnost, zdá je to ten správný čas. Obavy, jak to zvládnou, Když je najednou „starší dítě“ ještě v našich očích velmi malé.
Ideální věkový Rozdíl?
se asi nedá přesně definovat. Psychologové ho dávají někde mezi druhý a třetí rok staršího dítěte. Podle Hasta by nemělo být menší než 18 měsíců, aby se zajistili vytvoření bezpečné primární vazby u staršího dítěte, která potřebujete mit matku k dispozici. Odstup Tří let vám přinese narozena miminka právě do období vzdoru. Rozdíl nad pět let je vlastně jako vychováni dvou samostatných jedináčka. Naopak, slyšet jsem i názor jedné maminky, že POkud potřebujete ideální „baby-sitter“-ku, nutno si ji porodit tak Třináct let před narozena Benjamína.
Takže, všechno, co život přinese, se dá řešit, jen aby pro vás to tak bylo v pořádku.
V čem je to jiné?
Psychika
I v teto situací o Psychic matky rozhoduje hlavně, zdá těhotenství bylo plánované, neplánované ale chtěla, nebo naopak nechtěné. Pochybnosti a nejistota velmi souvisí s faktem, že behem druhého těhotenství je vaše představa o praxi rodičovství výrazně realističtější. Zároveň muzete mit obavy, zdá druhé dítě o něco neukrátite, v každodenním shon málokde je dost času vyprávět miminku v bříšku, hladit ho a meditovat na Společné vlně.
Některé ženy Může zaskočit, že se nedostanou do práce skutečně dlouhou dobu, POkud plynule přejde z jedné rodičovské dovolené na druhou. Naopak můžete přímo další přerušení pracovního kolotoče přivítáte.
Zdravotní komplikace
Myslím, že obavy o zdraví dítěte s každým těhotenství roštu. Jste starší, pravděpodobnost stoupá, předchozí porod vás možná konfrontoval s tím, jak snadno se věci MOHOU zkomplikovat.
Zároveň ale máte mit proč k sobě oprávněnou důvěry, už jednou jste to zvládli! Objektivně je ze zdravotního hlediska ideální čas na další těhotenství opět po dvou až třech letech. Limitem je samozřejmě náročnost péče o staršího sourozence, který bude potřebovat vaši náruč. Snažte si proto vlastně zajistit pomoc hlavně ke konci těhotenství, abyste se nezačali předčasně otevírá a meli i trochu čas na sobě a příchozí miminko.
Výbava
Mnoho mám v mém okolí se shoduje, že chystáte věciček pro druhé miminko jejich stálo mnohem měně času. Přispívá k tomu jeho absolutní nedostatek, často chybění financí, pragmatická zkušenost, co se osvědčilo a co naopak byli „vyhozené“ peníze. I roznežňovanie nad regály poměrně dost komplikuje pobíhání malého draka po celé prodejně. V podstatě není třeba dokoupit nic, mno … alespoň do porodnice by mohlo mit něco nového ;-).
Příprava na porod
Pravděpodobně se v procesu přípravy budete věnovat i hodnocení předchozímu porodu. Co vám pomohlo, co byste teď potřebovala jinak. Jak jste ho prožívali. POkud jste meli krásný zážitek, je povzbuzení, POkud to neprebehalo zrovna ideální, zkuste si Vybíral porodnici, kde vašim představám tentokrát vyjdou vstříc.
K praktickým otázkám odchodu do porodnice a zžívaniu se nové rodiny si přečtěte více v naší sérii článků na téma: Dvě děti krátce po sobě.