Proč právě litou podlahu?

Už dávno minuly ty časy, kdy se používaly klasické podlahy, u kterých se beton nebo podobná stavební hmota vozil kolečky nebo dokonce v kbelících a bylo to opravdu velice pracné. Dnes přichází doba, kdy se tomuto můžeme snadno vyhnout. Je to díky samonivelačním litým betonovým podlahám. Ty nevyžadují vlastně žádné spárovací hmoty a jiné přídavné materiály.

Lité podlahy jsou velmi výhodné

Lité podlahy poskytují množství výhod, oproti těm klasickým. Již jsme si zmiňovali jejich snadnější instalaci, která se v tomto případě provádí za pomocí tlakových zařízení, který přenáší danou hmotu na výrobu podlahy až do velikých vzdáleností a také do vyšších pater budov. Těch výhod však je mnohem více, zkusme si uvést aspoň ty základní, které vás možná přesvědčí o tom, že nové podlahy, které se instalují litím nebo foukáním, budou to pravé pro vás.

 

Cena především

Cena je velice přijatelná, dalo by se říct, že asi o 70 procent levnější než u klasické betonové podlahy.  Celkové pořizovací náklady pro vás budou opravdu velkým překvapením. Je to zároveň levná hydroizolace.

Pevnost a přizpůsobivost

Dalším nesporným plusem litých betonových podlah jejich vysoká přizpůsobivost, to znamená, že se nemusí nijak dusat a podobně upravovat na závěr. Sednou si pěkně samy a také vytvoří jednolitou strukturu, která drží výtečně pohromadě a navíc je také velice pružná a odolná proti nárazům. Po takovémto typu podlahy můžete chodit již za pouhé dva dny. To vše díky kvalitním materiálům od kvalitních výrobců, například Shönex nebo Mapei.

Instalace podlahového topení

Jedním z největších plusů, který ocení současní moderní lidé, je také možnost využít betonovou podlahu pro zakrytí podlahového topení. Nejen, že je to velice jednoduché, díky lité hmotě, ale tato hmota také výborně vede teplo. Je tedy ideální pro umístění trubek. A opět bez jakýchkoliv úprav, bez lepidel nebo specializovaných hmot.

Rovina je také důležitá

U podlahy jakéhokoliv typu je vždy důležitá rovina. Samonivelační betonové podlahy vytváří naprosto dokonalou rovinu, která je připravena v podstatě k okamžité instalaci dalších povrchů, třeba dřevěných parket nebo vhodně použitých palubek.