Henna na vlasy

Metody barvení vlasů

Obarvit vlasy se dá na krátkou dobu, středně dlouhou a natrvalo. Molekuly krátkodobých barev jsou velké a neproniknou do pokožky. Při středně dlouhých barvách jsou molekuly a cosi menší a dokáží proniknout do vlasů, takže barva vydrží několik umytí. Střednědobé barvy obsahují méně peroxidu a amoniaku, takže jsou bezpečnější pro poškozené a křehké vlasy. Je několik způsobů jak si obarvit vlasy. Melír se aplikuje jen na některé prameny vlasů. Přeliv je na zabarvení všech vlasů av současnosti je to nejpoužívanější metoda pro barvení vlasů.

Neobvyklé barvy

Neobvyklé barvy na vlasy zkoušejí hlavně přívrženci různých hudebních žánrů. Například mnozí punk-rockeři si rádi barví vlasy na zeleno a červeno. Také růžová a oranžová jsou zcela populární.

Kde si barvit vlasy

Vlasy se dají obarvit buď u vás doma nebo u kadeřníka. V prvním případě je třeba dodržovat návod napsaný na barvě na vlasy, aby barvení nemělo nějaké nepříjemné následky. Druhý způsob, nechat si obarvit vlasy u kadeřníka, je bezpečnější ale i dražší.

Barvy na vlasy jsou dostupné v každé drogerii a větších nákupních domech.

Další zajímavé články:

Barvy na vlasy loreal Barvy na vlasy vzorník Garnier Garnier barvy na vlasy Henna Henna barva na vlasy Henna na vlasy Loreal barva na vlasy Loreal vlasová kosmetika Trvalá na vlasy