Slavnostní otevření rekonstruovaného areálu Scientologické církve Pretoria

Scientologická církev Pretoria
Scientologická církev Pretoria

V sobotu 23. února se sešlo více než tisíc scientologů a jejich hostů, aby oslavili otevření nové Scientologické církve Pretoria. K slavnostním ceremoniálu který zorganizovali činitelé Scientologické církve se připojili národní, provinční a městští hodnostáři i osoba z jihoafrické královské rodiny.

Slavnostní otevření Scientologické církve Pretoria
Slavnostní otevření Scientologické církve Pretoria

Nová budova Scientologické církve stojí na ulici Stanza Bopape sousedící s Union building – oficiálním sídlem jihoafrické vlády a sídlem prezidentských kanceláří.

otevření nové Scientologické církve Pretoria
otevření nové Scientologické církve Pretoria

Scientologický areál, ležící necelý blok od čtvrti ambasád (Embassy Row), se skládá z pěti historických budov postavených původně na přelomu 20. století. Scientologická církev budovy pečlivě rekonstruovala v edvardovském stylu a zcela je proměnila v Ideální Scientologickou organizaci 21. století, která pojme stále rostoucí církevní sbor.

Slavnostní otevření Scientologické církve v Pretorii v Jihoafrické republice
Slavnostní otevření Scientologické církve v Pretorii v Jihoafrické republice

Na počest této příležitosti pan David Miscavige, předseda správní rady Centra náboženských technologií a církevní vůdce scientologického náboženství, uvedl: „Dnes otevíráme ideální organizaci na posvátné půdě, protože na velkém setkání lidu Jižní Afriky byla tolika lidmi svoboda požadována.

Slavnostní otevření Scientologické církve v Pretorii v Jihoafrické republice
Slavnostní otevření Scientologické církve v Pretorii v Jihoafrické republice

A stejně jako slunce nikdy nezapadne tak slavný lidský úspěch, nikdy nezapadne úspěch naší vlastní práce, dokud tuto svobodu neprovede každá poslední duše v zemi. Takže ano, s touto novou Církví jsme se znovu zasvětili, abychom pokračovali v práci, kterou L. Ron Hubbard začal v tomto národě, a tak naplňujeme jeho předpověď, že „z jižní Afriky vzroste další velká civilizace na této planetě.“

Londýn – Britská metropole ležící při ústí řeky Temže

Londýn - Velká Británie

Londýn dnes považujeme za jedno ze tří nejdůležitějších měst světa, hned vedle New Yorku a Tokia. Britská metropole ležící při ústí řeky Temže spíš cestovatele ale spíš ohromuje svými nádhernými stavbami a památkami, o nichž slyšel snad každý, pestrou historií, směsicí kultur a bohatým vyžitím. Práci a život v britském Londýně prodražují především vysoké ceny nemovitostí a náklady na energie. Žebříček je důkazem proměny Londýna ve město superbohatých.

Londýn Spojené království Velké Británie a severního Irska

Existuje jedno téma, které spojuje všechny obyvatele Londýna; bez ohledu na to, jakou mají barvu pleti, v jaké náboženství věří a v jaké části města žijí: ceny nemovitostí. K tomuto tématu se může vyjádřit každý. Ceny za byty a domy jsou nadávány napříč všemi společenskými vrstvami, v hospodách, v restauracích s hvězdičkou, dokonce i ve výtahu s kuchařem.

Mnoho obyvatel Londýna proto nebude překvapeno, že Londýn byl nyní oficiálně zvolen nejdražším městem na světě pro život a práci. Podle nedávné studie realitní společnosti Savills nyní Londýn předběhl Hongkong, dříve město s nejvyšším nájemným za kanceláře a nejdražšími byty.

Ceny vzrostly o 40 procent
Podle toho stojí firmy ročně kolem 121 000 dolarů, v přepočtu 94 658 eur, financování zaměstnance v Londýně. V Hongkongu je v současnosti splatných asi 116 000 dolarů ročně, tedy asi 90 741 eur.

Boom na londýnském trhu s nemovitostmi – podle Britského národního statistického úřadu ONS se ceny během roku zvýšily o 19,3 procenta – a současný pokles poptávky v Hongkongu znamenají, že město na Temži předbíhá bývalou kolonii.

Od roku 2008 vzrostly životní a pracovní náklady v Londýně téměř o 40 procent. Pouze dvě z 12 měst, která Savills zkoumal ve studii, vzrostla více: Rio de Janeiro o 86 procent a Sydney o 58 procent.

Hrozné ceny nemovitostí
„Nebudete nejdražším městem na světě, pokud nebudete zároveň nejžádanějším městem na světě,“ říká Yolande Barnes, ředitelka výzkumu v Savills. Mnohé investice na londýnském realitním trhu se podle ní vyplatily. „Pro investory to znamená, že jejich zisky výrazně vzrostly,“ říká Barnes. „Pokud si ale chcete pronajmout ve městě, vysoké ceny nemovitostí snižují atraktivitu Londýna.“

V porovnání s městy jako Berlín nebo Amsterdam dostanou kupující v Londýně za své peníze výrazně méně. Zatímco v německé nebo nizozemské metropoli si za 100 milionů eur mohou koupit kolem 17 000 metrů čtverečních kancelářských ploch, v prémiových lokalitách v Londýně dostanou podle realitní kanceláře Knight Frank průměrně jen 2 700 metrů čtverečních.

Letiště
V Londýně jsou čtyři letiště, na která letecké společnosti běžně létají. Jde o Stansted, Gatwick, Heathrow a Luton.

Letiště Luton: Airport Way, Luton LU2 9LY, Velká Británie; odsud se do centra dostanete pravidelným vlakovým spojením za 25 minut. Na vlak nejprve ale musíte dojet asi 5 minut autobusem ve směru stanice Luton Airport Parkway Station. Vlaky společnosti East Midlands Trains nebo First Capital Connect vás dopraví až do centra Londýna na stanici St Pancras Station, kde se nachází i stanice metra. Možnou alternativou je také cesta autobusy EasyBus, Greenline, Terravision nebo National Express.

Letiště Stansted: Bassingbourn Rd, Stansted CM24 1QW, Velká Británie; z tohoto letiště se snadno a pohodlně dostanete přímým vlakovým spojem Stansted Express do centra během 45 minut. Vlak jezdí každých 15 minut. Využít můžete i autobusů EasyBus, Terravision (A50, A51 a A52) nebo National Express (linka A6 a A9). Cesta autobusem trvá 60 minut a déle.

Letiště Gatwick: Horley, Gatwick RH6 0NP, Velká Británie; z tohoto letiště se nejrychleji do centra dostanete vlakem Gatwick Express, cesta s ním trvá 30 minut a jezdí každých 15 minut. Kromě rychlostního spojení můžete využít i to klasické, Southern Trails, cesta s ním trvá 30-40 minut a lístky na něj jsou levnější. Další variantou je cesta autobusem EasyBus, Terravision a National Express.

Letiště Heathrow: Longford, Hounslow TW6, Velká Británie; ideální je využít vlakového spojení Heathrow Express, vlak jede každých 15 minut a cesta trvá také 15 minut (na London Paddington Station). Jet můžete i metrem, cesta trvá asi 50 minut, nebo autobusem Terravision – cesta na London Paddington Station trvá asi 30 minut.

Evropa

Odkud se vzalo slovo Evropa
Evropa je kontinent, který pokrývá západní pětinu euroasijské pevniny. Přestože se geograficky jedná pouze o subkontinent, který spolu s Asií tvoří kontinent Eurasie, historicky a kulturně je často považován za samostatný kontinent. Pojem „Evropa“ není definován čistě geograficky, ale odkazuje také na historické, kulturní, politické, ekonomické, právní a ideální aspekty.

slovo Evropa

Obyvatelé Evropy jsou označováni jako Evropané. S více než 700 miliony obyvatel žijícími na ploše přibližně 10,5 milionu kilometrů čtverečních je Evropa jednou z nejhustěji osídlených částí světa. Evropa je silně urbanizovaná, zejména v oblasti hlavních měst a megalopolis Blue Banana. Důležitými politickými aliancemi v Evropě jsou především Rada Evropy a Evropská unie.

Evropa - obecně

Název „Evropa“ pochází ze starořeckého Εὐρώπη ( Eurṓpē ). Bylo chápáno jako složenina εὐρύς, eurýs, „daleko, široko“ a ὄψ , óps , „zrak, tvář“, z čehož vyplývají významy „ten širokozraký“ nebo „široký“.

Evropa v Hérodotově antickém pohledu na svět
Podle řecké mytologie byla Eurṓpē dcerou fénického krále, kterou unesl bůh Zeus , který se zjevil v podobě býka a plaval na zádech na Krétu . Podle lingvistiky pochází jméno ze semitštiny a bylo pořečeno. Foneticky zřejmý je tedy původ akkadského či fénického slova (ʕ)erebu nebo (ʕ)arabského „set“ (označujícího slunce) a odvozeného fénického ʕerob„Večer, západ“ (o spojení večera s hlavním bodem srov. Západ a arabský Maghreb , který je založen na stejném semitském slovním kořeni jako Evropa, totiž ʕrb nebo ġrb „minout“; na semitském hrdelním zvuku v začátek, který nebyl převzat do řečtiny, srov. )

V 5. století př. n. l. řecký spisovatel a zeměpisec Herodotos označoval termín Eurṓpē , který jako geografický termín zpočátku označoval pouze Peloponés, rovněž pevniny severně od Středozemního moře a Černého moře , které zvaná Asie ( Asía ) a Afrika ( Libýe ) se lišily.

Europa sama o sobě je jmenovcem chemického prvku europium , objeveného v roce 1890.

malíř Carl-W. Röhrig

Carl W. Röhrig
Od útlého věku Carl-W. Röhrig vždy viděl věci jinak. Našel krásu na těch neobvyklých místech, dnes je světově proslulým umělcem známým svým divoce jedinečným přístupem a fantastickou fantazií.

Carl-W. Röhrig

Carl-W. Röhrig navštěvoval Akademii grafických umění v Mnichově

Umělec Carl W. Röhrig (63) z Dottikonu ve Švýcarsku se šibalským úsměvem, knírem podobným Geppetta a rozmachem barvy na plátně otevírá okno do jiného vesmíru ve videu zveřejněném 22. března na Scientologickém video kanálu.

Röhrig popisuje, jak ho z jeho ulity vyvedl Scientologický komunikační kurz. „Byl jsem takový tichý člověk a moc nerad jsem mluvil,“ říká.Röhrig byl umělec po celý svůj život.

Prostřednictvím scientologie získali nástroje, schopnosti a sebevědomí, aby zvládli vše, co se v životě objeví. „Scientologie mi dala obrovské množství míru a stability,“ říká.

Podívejte se na video Carl W. Röhrig Seznamte se se scientologem na scientologickém videokanálu.Carl-W. Röhrig byl umělec po celý svůj život.

Populární videoprofily Seznamte se se scientologem na mezinárodním videokanálu Scientologické církve na Scientology.org odrážejí různorodá prostředí a životní cesty scientologů po celém světě. Seznamte se se scientology včetně pedagogů, teenagerů, sportovních nadšenců, tanečníků, manažerů, matek, otců, zubařů, fotografů, herců, hudebníků, módních návrhářů, inženýrů, studentů a majitelů firem a zjistěte, co pro ně Scientologie osobně znamená.

Scientologická církev, digitální průkopník a vůdce v online náboženské komunitě, byla prvním velkým náboženstvím, které spustilo svůj vlastní oficiální videokanál YouTube, který zhlédly miliony návštěvníků.

Scientologické náboženství bylo založeno spisovatelem a filozofem L. Ronem Hubbardem. První scientologická církev byla založena v Los Angeles v roce 1954 a náboženství se rozšířilo na více než 11 000 církví, misií a přidružených skupin s miliony členů ve 167 zemích.