Založení s.r.o.

Článek níže přináší informace a praktické tipy pro podnikatele. Najdete zde mnoho zajímavých podnětů a nápadů. Například témata z těchto oblastí:

  • Založení s.r.o. pro ubytovací služby
  • Pronájem kanceláře – jak si ho zajistit?
  • Založení s.r.o.

Založení s.r.o. pro ubytovací služby

V prvním článku s názvem “Založení s.r.o. pro  ubytovací služby” se dočtete, že pokud se chystáte založit si s.r.o. pro ubytovací služby, tak existují dvě živnosti pro ubytování hostů.  První z nich je živnost volná č. 55 – Ubytovací služby. V rámci této budete poskytovat ubytování ve všech ubytovacích zařízeních (například hotel, motel, kemp, ubytovna) a v bytových domech, rodinných domech nebo ve stavbách pro rodinnou rekreaci. Druhou živností je řemeslná živnost č. 39 – Hostinská činnost. V rámci živnosti je možno poskytovat ubytování ve všech ubytovacích zařízeních (například hotel, motel, kemp, ubytovna) a v bytových domech, rodinných domech nebo ve stavbách pro rodinnou rekreaci. Více informací o tom si již přečtěte ve zmíněném článku.

Pronájem kanceláře – jak si ho zajistit?

V dalším článku s titulkem “Pronájem kanceláře – jak si ho zajistit?” se dočtete, že mnozí možná pracují z domova nebo jako freelanceři a věnují se profesím jako jsou virtuální asistentka, překladatel, IT pracovník nebo grafik. Pracovat se dá pak doma, v kavárně nebo na letišti. Co když se ale potřebujete sejít s klientem v klidném prostředí? Nebo potřebujete řešit jednání s úřady, ale nechcete se s úředníky setkat u vás doma? Pak je řešením pronájem kanceláře. Jak to funguje? Více informací čtěte v zmíněném článku.