Odvrácená tvář showbyznysu – Klub 27

Jejich tváře patří mezi ty nejznámější na téhle planetě. Jsou celosvětově známé, na kontě se jim blýskají částky astronomických rozměrů a patří mezi největší idoly svých generací. I tak by se daly popsat hvězdy filmového plátna z amerického Hollywoodu nebo nejsledovanějších hudebních hitparád. Staly se idoly pro masy lidí, kterým na stěnách, kde visí plechové cedule zdobí jejich plakáty pokoj. S obrovskou popularitou však nemusí přijít vždy jen sladké ovoce. Sláva a úspěch má také svou temnou a odvrácenou tvář, která se podívala z očí do očí řadě představitelů zábavního průmyslu. A o těch bude také následující článek.

 

Kurt Cobain

Zpěvák jenž je považován za ikonu hudební éry 90. let. Kurt Donald Cobain se narodil roku 1967 v americkém státě Seattle. Hudba ho oslovila už ve svých dvou letech. Jeho teta se ho pokusila učit hrát na kytaru. To však Kurta moc nezaujalo, jelikož trpěl nemocí zvanou ADHD, tedy zvýšená hyperaktivita a porucha pozornosti. Otec v tu dobu pracoval v drtičce odpadu a matka byla v domácnosti. Později se kvůli sporům Kurtovi rodiče rozešli, což byl zásadní moment v jeho živote. Od té doby se Kurt stal introvertem a začal být vůči svému okolí plachý a uzavřený. Rozbourané manželství přinášelo Kurtovi neustálé problémy se stěhováním od matky k otci a nazpátek. V tu dobu se začal kamarádit ze staršími kluky a kouřit trávu. V 17-ti letech odešel od své matky. Začal se potulovat po ulicích a snil o tom, že jednou založí vlastní kapelu.

To se mu povedlo v roce 1987, kdy založil skupinu nesoucí název Nirvana. O dva roky později vydaly své první album s názvem Bleach. V roce 1991 nastal zásadní průlom. Nirvana vydala placku Nevermind, jenž se okamžitě stalo hitem a je považováno za jedno z nejlepších alb v historii. Koncertní šňůry a obrovský množství fanoušků, kterou skupina získala přinesla také obrovský zájem medií a veřejnosti. To Kurt začal psychicky špatné snášet a ještě více se ubíral k užívání drog, zejména pak heroinu. Jeho deprese a vztah k obrovské popularitě zapsal do písně Rape Me. V roce 1992 se oženil s bouřlivou zpěvačkou Courtney Love. Později se jim narodila dcera Frances. Následně v roce 1993 vypustila Nirvana další studiové album s názvem In Utero. Kurtovi deprese a drogová závislost se však čím dál více prohlubovala, což vyústila v jeho smrt v roce 1994. Kolem smrti panuje spousta spekulaci. Nejpravděpodobnější variantou však je sebevražda předávkováním a následnou střelou do hlavy z brokovnice. I Kurt Cobain zemřel v pouhých 27 letech – další člen 27 club.

Amy Winehouse

Amy Jade Winehouse, jazzová a soulová zpěvačka s nezaměnitelným chraplavým hlasem. Vyrůstala v židovské rodině na předměstí Londýna. To, že v žilách Amy koluje tygří krev se projevilo už v jejich třinácti letech, kdy ji vyhodily ze školy za piercing v nose a špatné chování. Začátek své pěvecké kariéry odstartovala už ve svých šestnácti letech albem Frank, které vyšlo v roce 2003, přičemž o většinu textů písní se postarala sama. Album zaznamenalo úspěch v britských hitparádách a kritici ji pro jeho jazzový feeling přirovnávali k Macy Gray. Za další necelé tři roky došlo k vydání desky Back to black, které zaznamenalo ohromný úspěch. V roce 2007 dosáhlo na první místo v britských hudebních žebříčcích.

V tuhle dobu se taky začaly plnit titulky bulvárních novin jejími drogovými excesy. Každou chvíli se objevovala na veřejnosti s jiným partnerem a téměř na veškeré večírky chodila silně pod vlivem drog a alkoholu. Následně vydala videoklip k písni Rehab, která se stala jejím velkým hitem. Amy se v písni vyjadřuje ke své drogové závislosti a naznačuje, že na detox ji nikdo nedostane. V roce 2008 přišel její dalších úspěch. Na předávání cen Grammy proměnila ve zlatou sošku pět nominací. Předávání se však nezúčastnila, jelikož ji americké úřady zakázaly vstup na americké území z důvodu převážení marihuany. Amy se stala stala velmi brzy úspěšnou umělkyní, kterou však její sláva přerostla a proměnila její život v jednu velkou, drogovou jízdu. Její život vyhasl v roce 2011 na předávkování. Zemřela ve svých 27 letech.

Jimmy Hendrix

Jimmy Marshall Hendrix se narodil roku 1942 v Seattlu. Jeho otec Al Hendrix byl členem americké armády. Když se malý Jimmy narodil, bylo jeho matce pouhých 17 let. Později se rodiče rozešly což Jimmyho značně poznamenalo. Jednoho dne matka odešla z domova a potomky nechala na starost otci. Žily v chudinských čtvrtích, kde měl Jimmy možnost poprvé přičuchnout k hudbě. Po nějaké době začal hrát na kytaru. Zpočátku hrál na kytaru levou rukou, což mu muselo hraní značně zkomplikovat. Jeho talent byl však tak obrovský, že i přesto se směle řadí mezi nejlepší kytaristy všech dob. Na konci padesátých let se snažil založit kapelu.

Při jejich prvním koncertu ho zbytek kapely vyhodil s odůvodněním, že jeho styl je příliš složitý a divoký. Kariéru legendy nastartoval posléze ve skupině Rocking Kings, se kterou objížděl první turné. Tu přerušilo na krátkou dobu povolání do armády. Dlouho tam však nevydržel a brzy byl propuštěn. Říká se, že předstíral homosexualitu, která byla v armádě zakázaná. Nicméně svobodný život Jimmymu příliš neprospíval. Dostal se do problému s policií a za krádeže auta mu hrozilo několikaleté vězení. Jimmy se rozhodl raději se zpátky vrátit do armády, kde se stal vojákem z profese. Tam se také začal zase věnovat hudbě a jeho talent nezůstal bez povšimnutí. Teprve po odchodu z armády mohla začít jeho velkolepá kariéra. Začínal působit v různých uskupeních a postupně koncertovat ve velkých městech. V roce 1967 po mnoha úspěšných koncertech nastal průlom, kdy se o něm dozvěděl celý svět. Vydal album Are You Experienced, které sklidilo u kritiků velký ohlas. Následně vydal s kapelou druhé album Axis: Bold as Love a nabídky se začaly jenom hrnout. To doprovázelo i jeho divoký styl života, kterým se tehdejší divoká 60. a 70. léta vyznačovala a Jimmy byl čím dál častější motiv pro obrazy na plátně mladých dívek, pro které byl velkým idolem. Mezi největší momenty hudební historie se zapsalo jeho vystoupení v roce 1969 na tehdejším vrcholu hippies éry – Woodstocku. Jeho kariéru provázelo množství sexu, drog a večírků. V roce 1970 byl Jimmy Hendrix nalezen mrtvý na hotelovém pokoji v Londýně. Jako příčina smrti se uvádí zardoušení zvratky a předávkování amfetaminem. I on měl teprve pouhých 27 let.

 

 

Jak se nákupní centrum stalo jedničkou

Nákupní centrum je placem, na kterém se můžete potkat s mnoha shopů a proto se vám dozajista bude šiknout taková malá rada, abyste se v obchodním centru neztratili a nemuseli bloudit jako dromedáři pustinou. Ve chvíli kdy se do nákupního centra vypravíte třeba na pár dní nebo na chvilku, budete určitě chtít začít ihned chodit po nákupech.

Užijte si nákupní centrum je hned za rohem

Není to ale tak prosté, jak byste si mohli myslet. V nákupním centru totiž ztratí cestu nejen malé děcko, ale i dospělák a klidně i v páru. Určitě se nyní smějete, že se tvůrce snaží někomu namluvit, že Nákupní centrum není možné zchodit bez ztráty kytičky a nezabloudit. No, za normálních poměrů se to může jevit jako něco neuvěřitelného, ztratit cestu v nákupním centru, ale co když se vyskytujete v nákupním centru zachváceni horečkou.

Nákupní centrum je fakt blízko

Ano, jistě slyšíte zcela správně v nákupním centru s horečkou. V čase, kdy jsou v nákupním centru akcičky a různé akce, tak po nákupním centru lelkuje nebo spěchá hromada nakupujících, kteří jsou chyceni nákupní horečkou. Tyto nakupující, a možná k nim patříte i vy sami jsou k poznání podle zpoceného čela a leckdy i něčeho jiného, lidé kteří pláčou a funí nákupním centrem, prostě bloudí jako bez ducha.

Teď už snad přiznáte sami, že pak není jednoduché se v nákupním centru orientovat a trefit tam, kam se chcete čerstvě dostat. Nákupní centrum jsou výzvy, které vedou k tomu, abyste slevu stihli a nepřišli o vyhlédnuté zboží, po kterém touží některý jeden z vašich kámošů.
Máme radost, že se naše nákupní centrum stává místem, kam chodíte za realizaci svých nákupů pro různé příležitosti, ať už se jedná narozeniny, výročí, jubileum nebo jen tak na kukandu.

Stylová sluchátka na letní měsíce? Mile rádi vám pomůžeme s jejich výběrem!

Období prázdnin je pro spoustu z nás obdobím nic nedělání, rodinných dovolených a setkávání s přáteli. Odpadají nepříjemné školní povinnosti, a proto se klidně můžeme věnovat pouze tomu, co nás skutečně baví. Jednou z těchto oblíbených činností může být třeba také poslech naší oblíbené hudby. Vždyť horké léto je doménou různorodých festivalů a dalších hudebních akcí. Proč bychom tedy nemohli setrvat se svou oblíbenou kapelou nebo interpretem kdekoli a kdykoli? Pro poslech vaší oblíbené hudby se vám určitě budou hodit funkční sluchátka, které vám představíme na následujících řádcích.

Zaručeně jedna z nejznámějších značek sluchátek nese jedinečný název Koss. Kdo by neznal oblíbené „Kossy“, které si získaly přízeň nadšených fanoušků na celém světě? Jejich nepřehlédnutelný styl i zajímavá celoživotní záruka, dělá ze sluchátek Koss opravdového favorita. Zakoupit je můžete v množství variant i cenových hladinách. Tradiční „Kossy“ si vás získají perfektně čistým zvukem, unikátním stylem i skutečností, že z módy jen tak rychle nevyjdou.

Další neméně známá jsou sluchátka Coloud, která – jak již samotný název jednoznačně napovídá, mají mnoho společného s barvičkami. Ano, tušíte správně, vybírat si je můžete hned v několika atraktivních barvách. Potěšit by vás po vizuální stránce mohly kanárkově žluté, zelené, šedé nebo blankytně modré. Ale sluchátka Coloud Colors nejsou jenom stylovým doplňkem, ale hlavně prostředníkem mezi kvalitní hudební reprodukcí a vašimi nažhavenými ušními bubínky. Jejich cena se pohybuje v řádech několika mála stovek korun.

V případě, že si nevíte s výběrem nových značkových sluchátek rady a zároveň nechcete kupovat „zajíce v pytli“, pročtěte si recenze, které jsou dostupné kdekoli na internetu. Budete tak mít představu o tom, jak jsou s vašimi favority spokojení ti, kteří si je již pořídili. V této chvíli už nezbývá nic, než popřát vám při výběru sluchátek šťastnou ruku.

V Bardejovských kúpeľoch bude 23. júna 1. pivný festival a prehliadka dychoviek

BK-IMG_3118  BK-koncert-kolonada1

V Bardejovských kúpeľoch bude 23. júna 1. pivný festival a prehliadka dychoviek

 

Príďte sa zabaviť s pivom a dychovkou do Bardejovských kúpeľov

 

V Bardejovských kúpeľoch sa v nedeľu 23. júna od 12.00 hod. do 20.00 hod. uskutoční 1. pivný festival, spojený s prehliadkou dychových hudieb. Návštevníci budú môcť ochutnať spolu 6 druhov pív. Vyhrávať im bude MYSLAVČANKA z Košíc, ORDZOVIANKA zo Spišského Podhradia, KODURKA z Košíc, SEBEDRAŽSKÁ z Prievidze a CHEMLON – dychovka z Humenného, spojená s vystúpením mažoretiek. Účastníkov poteší aj ľudový rozprávač Jožko Jožka, hudobné vystúpenie Základnej umeleckej školy Michala Vileca a vystúpenie harmonikára spojené s výstavou obrazov.  Pripravené sú aj rôzne atrakcie pre deti a mládež – trampolína, maľovanie na tvár, nafukovací hrad. Vstup je voľný. Informovala o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov Tamara Šatanková.BK-kúp.dni 2012 021

 

,,Širokú ponuku kultúrnych a spoločenských podujatí organizovaných Bardejovskými kúpeľmi sme tento rok obohatili o premiéru pivného festivalu. Návštevníci si budú môcť vybrať zo 6 druhov pív značiek Zlatý Bažant, Corgoň, Heineken  a Kelt. K letu patrí nielen pivo, ale aj hudba a preto sme pivný festival spojili s prehliadkou dychových hudieb a ďalšími atrakciami. Bardejovské kúpele sú nielen miestom oddychu a navracania zdravia, ale čoraz častejšie aj cieľom zábavy a výletov pre ľudí zo širokého okolia. V priebehu leta, ale aj jesene chystáme ďalšie atraktívne podujatia, na ktorých radi privítame verejnosť“, povedala T. Šatanková.

 

Dodala, že v tomto roku Bardejovské kúpele ešte pripravujú 13. a 14. júla 2013 jubilejný 10. ročník Bardejovských Kúpeľných dní, 59. ročník Medzinárodného hudobného leta, pravidelné koncerty klasickej hudby a 1. septembra 2013 Alžbetínsky deň na počesť cisárovnej Sisi. Okrem toho sa môžu návštevníci tešiť na výstavy kvetov, obrazov, plastík a ďalšie aktivity.BK-kolonada-vystupenie

 

Areál Bardejovských kúpeľov je každý deň otvorený pre širokú verejnosť. Tá môže v komplexe Wellness Spa využiť denne bazén v čase 11.00-21.00 h. a saunový svet v čase 13.00-21.00 h. V stredu až nedeľu sú prístupné aj fitness, masáže a solárium. Okrem liečebných a rekondičných pobytov navštevujú kúpele aj samoplatcovia vyhľadávajúci wellness služby. Najväčší záujem majú celé rodiny s deťmi počas sviatkov a prázdnin o pobyty spojené s návštevou wellness centra v hoteli Ozón. Pre samoplatcov je v roku 2013 škála pobytov a úrovní služieb naozaj výnimočne bohatá.

 

Bardejovské kúpele patria k trom najobľúbenejším, najnavštevovanejším a počtom 860 používaných lôžok k najväčším slovenským kúpeľom. V roku 2012 zamestnávali priemerne 265 osôb. Rozprestierajú sa na ploche 31 hektárov a vo vlastníctve spoločnosti je 34 objektov.  Podľa zahraničných expertov majú Bardejovské kúpele najlepšie minerálne pitné pramene na Slovensku, podobné zložením prameňom vo francúzskom Vichy. Bardejovská minerálna voda je prírodná-liečivá, slabo až stredne mineralizovaná, hydrogén uhličitanovo-chloridová, sodná, železitá uhličitá, studená, hypotonická, so zvýšeným obsahom kyseliny boritej. Zo všetkých slovenských kúpeľov majú Bardejovské najširšie indikačné zameranie. Liečia sa tu onkologické choroby, choroby obehového a tráviaceho ústrojenstva, choroby z poruchy látkovej výmeny a žliaz s vnútornou sekréciou, netuberkulózne choroby dýchacích ciest, choroby z povolania, ochorenia obličiek a močových ciest, choroby pohybového ústrojenstva, ženské a nervové ochorenia.

 

Vychutnávala si ich na liečení v roku 1895 manželka Františka Jozefa I. cisárovná Alžbeta, nazývaná Sissi, ktorej socha sa vyníma v kúpeľnom parku. Pobýval tu aj rakúsko-uhorský cisár Jozef II. (1783), Mária Lujza, neskoršia manželka cisára Napoleóna (1809), ruský cár Alexander I. (1821) a poľská kráľovná Mária Kazimiera Sobieska, manželka poľského kráľa Jána III. Sobieského. Tá sa v Bardejovských kúpeľoch liečila v roku 1669 a jej reliéf slávnostne odhalili práve pri otvorení tohtoročnej sezóny. Súčasťou otvorenia bolo po prvý raz aj posvätenie minerálnych prameňov, za účasti zástupcov cirkví v okrese Bardejov – rímskokatolíckej, gréckokatolíckej, pravoslávnej a evanjelickej.

 

 

 

Viac informácií na : www.kupele-bj.sk

 

 

 

 

 

PROGRAM 1.pivného festivalu 23.6.2013

 

v Bardejovských kúpeľoch :

 

 

 

12.00 – 13.00 hod. – hudobné vystúpenie Základnej umeleckej školy Michala Vileca

 

 

 

14.00 – 17.30 hod. – hudobné vystúpenie Dychoviek : MYSLAVČANKA z Košíc, ORDZOVIANKA zo Spišského Podhradia, KODURKA z Košíc, SEBEDRAŽSKÁ z Prievidze, CHEMLON + mažoretky z Humenného

 

 

 

17.30 – 18.30 hod. – vystúpenie ľudového rozprávača JOŽKA JOŽKU

 

 

 

18.30 – 20.00 hod. – hudobné vystúpenie spojené s výstavou obrazov – p. LIBERA (harmonika)