ManMark Jobs

ManMark Czech Republic s.r.o.

 

Berete tolik, kolik si zasloužíte?


ManMark Czech Republic s.r.o.:

Více než polovina Čechů by na tuto otázku odpověděla záporně.

ManMark: Více než polovina obyvatel České republiky, konkrétně 57 % z nich, si myslí, že jejich plat neodpovídá jejich výkonům. Jen pětina zaměstnanců přitom počítá s jeho navýšením.

ManMark: Téměř 70 procent naopak podle průzkumu navýšení mzdy neočekává. Vylepšení se podle nich nedočkají ani z hlediska firemních benefitů. Pokud jde o odměnu na konci letošního roku, například třináctý plat, dostane jej 43 procent zaměstnanců.

ManMark: Nabízené platové podmínky jsou na stejnou pozici často nižší než dříve, některé firmy začaly také omezovat zaměstnanecké benefity, uvádí průzkum. Změny se většinou týkají jazykových kurzů nebo poukázek na kulturu a sport.


ManMark dále informuje:


ManMark: Podle průzkumu má v České republice 10 % lidí nižší příjem než 14.000 korun. Polovina lidí pak bere méně než 22.500 Kč. Jenom desetina pak dostává hrubou mzdu vyšší než 40.000 Kč. Tuto částku přitom dostávají převážně lidé pracující ve vrcholovém managementu, informačních technologiích a obchodě. Nejvyšší měsíční platy tak mají lidé na pozicích generálních ředitelů, 132.067 korun, či country manažerů, 106.337 korun.

ManMark: Zaměstnanci hodnotí i situaci své firmy. Letošní rok byl pro podniky finančně náročný podle 55 procent z nich. V nadcházejících měsících se zlepšení očekávat nedá, spíše naopak. Pesimistický výhled pro příští rok předpovídá 60 procent respondentů.

 

 

www.manmark-plzen.cz