Jakých chyb se vyvarovat při hledání nového zaměstnání?

Jste bez práce a nevíte si rady s nacházením té nové? Chcete, aby bylo vaše hledání práce úspěšné? Na následujících řádcích se dozvíte, čeho se stoprocentně vyvarovat.

Je důležité se zamyslet nad tím, co skutečně vašeho budoucího zaměstnavatele zajímá. Zkuste se vžít do jeho situace a podrobně si představit náplň práce, kterou by po vás mohl požadovat. Proto by i váš motivační dopis a životopis měl obsahovat informace, které se nezabývají pouze vaší minulostí, ale i tím, čím byste mohli být pro budoucího zaměstnavatele přínosní.

Internet patří asi k nejvíce rozšířeným způsobům, jak najít zaměstnání. Zajímavých a denně aktualizovaných nabídek práce z nejrůznějších oborů je zde opravdu mnoho. Ztrátou času ovšem může být reakce na inzeráty staršího data. Pokud životopisy rozesíláte pouze na nabídky, za kterými jdou desítky dalších lidí, připravte se na dlouhý a těžký boj. Nerozesílejte životopisy na nabídky, o kterých víte, že v případě reakce nebudete jevit o pozici velký zájem. O pracovní pozici byste se měli aktivně zajímat ne jen čekat, jestli zazvoní telefon nebo přijde email.

Častou chybou uchazečů bývá nedostatečná připravenost při pohovorech. Informovat se o firmě, u které děláte pohovor, patří k základním pravidlům a může vést k naplnění vašeho cíle – nalezení zaměstnání, které vás bude doopravdy bavit a naplňovat.